Zapojení Indukční Desky

Jestliže není odvětrání správně provedeno, hrozí tepelné poškození napájecí elektroniky varné desky nebo výrazné snížení její životnosti, což se může projevit až po záruční době spotřebiče. V praxi se často stává, že při instalaci desky nad pečící troubu není mezi deskou a troubou dostatečný prostor k bezpečnému odvětrání. Z tohoto důvodu někteří výrobci dokonce nedoporučují instalovat indukční varné desky nad pečící trouby. Závěr: Indukční varnou desku zapojte na 3 fáze a věnujte pozornost jejímu odvětrání.

Jak zapojit indukční varnou desku

Publikováno Lis 23, 2019 Rozhodli jste se vyměnit klasický sporák za indukční varnou desku? Proč ne, ovšem dejte si pozor na správnou instalaci. Ta totiž významně ovlivní nejen provozuschopnost a funkčnost produktu, ale také jeho životnost. Elektrické zapojení Čtyřplotýnkové varné indukční desky se standardně zapojují do 380V, neboli 3 fází. Je zda ovšem i možnost zapojení na 220V, tedy jednu fázi, a to za určitých předpokladů. Rozhodující je proudový jistič, respektive jeho hodnota, která rozhodne o tom, zda daný obvod provoz desky zvládne. Dalšími aspekty jsou pak materiál, průřez a stav elektrického kabelu, který vede od jističů do místa, kde bude deska instalována. Zapojení varné desky na 220V Pokud plánujete zapojit varnou desku na klasických 220V, rozhodně budete potřebovat samostatný jistič pro tuto přípojku, a to o hodnotě 32A. Kabel, který povede od jističe k místu napojení, by pak měl mít ideálně průřez 6mm. Při dodatečném dopojování indukční desky může být plnění těchto parametrů problém, protože zejména hodnotu jističe nelze samovolně zvyšovat a měnit instalaci ve zdi také není zrovna hračka.

Zapojení tv antény

3. 2. 2014 | LSRI. Správná instalace varných desek, zejména těch indukčních, je velmi důležitá pro jejich správnou funkčnost a životnost. Budeme se věnovat instalacím varných desek značky Baumatic, u ostatních značek však bude situace obdobná. Abychom vzali tuto problematiku komplexně, musíme začít trochu obšírněji a instalaci rozdělit na dvě části: Elektrické zapojení Instalace do kuchyňské desky a zajištění dostatečného odvětrání 1. Elektrické zapojení Poměrně častý dotaz zákazníků na linkách servisních společností je: "Lze zapojit elektrickou varnou desku na 220V? " Odpověd je: "Ano, ale... " A práve za tímto "ale" se skrývá celé jedno téma tohoto článku: Nejprve je třeba říci, že každá 4 plotýnková varná elektrická deska jde zapojit na 1 fázi (1x230V/50Hz) nebo na 3 fáze (3x230V/50Hz) nebo také lidověji řečeno 380V. Na čem tedy záleží jak bude deska zapojena? Záleží na hodnotě proudového jističe, který je možné pro varnou desku vyhradit a na materiálu, průřezu a celkovém stavu elektrického kabelu, který vede od domácích jističů k místu, kde bude deska instalována.

2. Instalace do kuchyňské desky a zajištění dostatečného odvětrání S usazením varné desky do vyříznutého montážního otvoru nebývá ve většině případů problém. V instalačních návodech spotřebičů jsou uvedeny jak rozměny samotné varné desky, tak i montážního otvoru. Před přichycením desky montážní sadou je někdy nutné nalepit těsnění na místo, kde se varná deska dotýká pracovní desky. Lze se setkat i s případy, kdy je již těsnění nalepeno z výroby. Snad jediný problém, který by při usazení desky mohl nastat je, že jeden nebo dva rohy varné desky trochu vyčnívají nahoru. Nesnažte se takovou nerovnost odstranit přitažením desky montážní sadou, došlo by k pnutí a časem pravděpodobně k poškození sklokeranické části viz. prasklina podle vzoru č. V takovém případě je potřeba zjistit co je nerovné, jestli pracovní nebo varná deska. V případě "nerovné varné desky" nebývá zpravidla prohnutá sklokeramická část, ale budou na ní nerovně nalepené uchycovací konzole. Tuto výrobní vadu lze obvykle bez problémů reklamovat u dodavatele.

Rádce | Správná instalace varných desek a její specifika | Baumatic DOMAP s.r.o. - náhradní díly Baumatic a z

Následující část by si zasloužila velký vykřičník, uděláme alespoň malý: Odvětrání indukčních desek! Indukční varné zóny je nutné na rozdíl od klasických litinových nebo Hi-Light při ohřevu aktivně ze spodní strany chladit. Když se podíváme na spodní část induční desky, najdeme tam mřížky, za kterými jsou ochlazovací ventilátory. Instalace indukčních desek musí proběhnout tak, aby byl zajištěn dostatečný přísun vzduchu k těmto ventilátorům. Po usazení varné desky do montážního otvoru musí mezi spodní stranou varné desky a další překážkou zůstat min. 60 mm mezera a musí se zajistit, aby do tohoto prostoru mohl přicházet vzduch. Stejně důležitý je druhý požadavek na zajištění odvodu teplého vzduchu mřížkou ve spodní, dolní části varné desky, kde by po instalaci měla zůstat pod pracovní deskou mezera min. 5 mm, viz. obrázek a foto níže. Požadavky na správné odvětrání varných indukčních desek. Správná instalalace induční desky se zachováním přístupu vzduchu ke spodní části a zanecháním mezery při zavřených kuchyňských dvířkách pro odvod teplého vzduchu.

 • Zapojení 380v na 220v
 • Hraničářův učeň 5 pdf form
 • Psaní čárky před a
 • Zapojení
 • Fantastická čtyřka / Fantastic Four (2015) | ČSFD.cz
 • Babišův soud kvůli StB - agent Bureš figuruje ve 12 spisech - Echo24.cz
 • Kudy z nudy - Dívčí hrady a přírodní památka Ctirad v Praze
 • Tyristor zapojení
 • Svobodný přístup k informacím — Vše o ČT — Česká televize
 • Píchání u srdce
 • Jak zapojit indukční varnou desku
 • Americké Horory

Zapojení indukční desk software

Při zapojení na 1 fázi (1x230V) je nutné varnou desku jistit samostaným jističem, který má hodnotu 32A (Ampérů) a průřez jednoho vodiče v kabelu, který by vedl od jističe by měl mít hodnotu 6mm2. Tyto dvě podmínky bývají u dodatečných instalací velmi často nesplnitelné. Hodnotu domácího proudového jističe nelze zpravidla bez povolení samovolně zvyšovat a navíc by se hradil dodavateli elektrické energie za takovou hodnotu jističe poměrně velký paušální poplatek za tzv. rezervovaný příkon. Z tohoto důvodu je častějším způsobem zapojení 3 fázové. Při zapojení na 3 fáze (3x230V/50Hz) se již proudově jistí každá fáze běžnější hodnotou jističe a to 16A (tedy celkem 3x16A), průřez jednoho vodiče v kabelu by měl být min. 1, 6mm2. Pro pořádek je třeba zmínit, že varná deska ve skutečnosti využívá pouze 2 fáze, 3 fázi lze použít pro napájení elektrické trouby. Před samotným zapojením fazových kabelů na svorkovnici desky je třeba vyjmout klemu, která je mezi fázovými svorkami jako příprava na 1 fázové zapojení již z výroby.

Varné desky

Nová varná deska je základ při předělávání kuchyně. Novější a modernější modely mají menší spotřebu, a to nemluvíme jen o elektrických, ale i o plynových deskách. Takže přemýšlejte, co, jak a kam zapojit. Vybírat můžete v podstatě ze třech základních druhů varných desek: klasické plynové, indukční a sklokeramické. Najít dnes historickou varnou desku s litinovým sporákem už ani skoro nejde. Jde o energeticky náročné zařízení, neefektivní, a tak i malé přenosné plotýnky dostávají častěji sklokeramické či indukční povrchy. Plyn je osvědčená klasika Plynová varná deska má největší výhodu v tom, že po jejím vypnutí nenastává téměř žádný únik energie a ve srovnání s elektrickými deskami se můžete těšit i z úspornějšího provozu. Při vaření na plynu velmi snadno dosáhnete požadované teploty a snadno ji regulujete. Další velkou výhodou je, že k vaření na plynu nepotřebujete nádobí vyrobené ze speciálních materiálů. Pokud však použijete nekvalitní hrnce či pánve, může se stát, že se jejich povrch působením plynu zohýbá.

Díky tomu se energetická účinnost tohoto typu varných desek pohybuje kolem 80%. Praktickou funkcí je možnost spojit si u některých sklokeramických desek varné zóny dohromady, a vytvořit tak společnou velkou varnou plochu. Většina těchto desek má také bezpečnostní kontrolky zbytkového tepla, což ocení zejména ti, kteří mají malé děti. Nevýhodou je dlouhodobé zbytkové teplo na varných zónách a také náchylnost sklokeramické desky k poškození. Například napečený cukr na sklokeramické desce je pravým nepřítelem. Indukce – bezpečná a účinná Indukce se dnes už prosadila i na malé varné plotýnky Autor: Sencor Indukce poskytuje nejmodernější systém ohřevu. Varné desky tohoto typu ohřívají pouze nádobí, do okolí tak neuniká vůbec žádná zbytečná energie. Po odejmutí nádoby z plotny se navíc deska automaticky vypne. To s sebou nese nejvyšší stupeň bezpečnosti a naopak nízkou spotřebu energie. Možnou nevýhodou však je, že si musíte na vaření pořídit speciální nádobí z magnetických materiálů, jako je například nerez, litina či smalt.

Nezapomeňte také se před koupí podívat na podmínky instalace do kuchyňské desky. Především indukční varné desky potřebují mít víc místa pod sebou, aby se mohly chladit. Spodní část indukčních desek je totiž osazená větráky, které potřebují nasávat a vyfukovat někam vzduch. Nápady na varné desky: Autor: Philco Plynová varná deska Philco PGG 75 W Pokud jste milovníky asijské kuchyně, ve vaší kuchyni nesmí chybět vysoce profesionální plynová vestavná varná deska Philco PGG 75 W v černé barvě. Deska je vybavena 5 hořáky s automatickým knoflíkovým zapalováním. Díky speciálnímu hořáku WOK, umístěnému přímo uprostřed varné desky, si vždy snadno připravíte oblíbená zprudka smažená asijská jídla jako ve špičkové restauraci - hořák totiž poskytuje výkon 3800 W. Svými rozměry 68×52 cm (šxh) je deska určena zejména do větších kuchyní. Vybavena je termoelektrickou pojistkou pro vaši bezpečnost. Plocha pod hořáky je vyplněna vysoce kvalitním bezpečnostním sklem. Maloobchodní cena je 9990 Kč včetně DPH.

Princip je jednoduchý – elektromagnetické pole indukčně ohřívá těžké kovové dno nádobí a nic jiného. Horký je tak jen hrnec. Nepopálíte se, nepřipečete jídlo na desku apod. Pavel Šramota, produktový specialista značky Philco, dále doplňuje: "Indukce navíc při svém provozu využívá téměř veškerou energii bez větších ztrát, využití energie se pohybuje kolem hodnoty 90%. " Pozor na zapojení! Ať se rozhodnete, jak chcete, měli byste si dát pozor na zapojení. U plynového spotřebiče musí instalaci provádět odborník s licencí a musí mít revizi. To je podmínka i pro uznání záruky. U elektrospotřebičů je situace zase složitá v rámci zapojení 220/360 V. Na obě soustavy jde sporák zapojit, ale záleží na hodnotě proudového jističe, který máte na rozvodné desce, a průřezu kabelu vedení. Jistič by měl mít hodnotu minimálně 32A a průřez 6 mm2. To je leckdy nesplnitelné a navíc by dodavatel elektrické energie chtěl vysoké paušální poplatky. Proto je lepší zapojení třífázové s hodnotami jističe 16A a průřezem 1, 6 mm2.

 1. Kino svět valašské klobouky
H2o: stačí přidat vodu
June 13, 2020, 8:50 am