Exekutor Má Smůlu

Muž měl jako jeden ze tří sourozenců po smrti otce zdědit jednu třetinu domu v Otrokovicích. Dědicové ale uzavřeli dohodu, podle níž dlužník převedl zděděný majetek na svého bratra, dohodu schválil i soud. Soudní exekutorka Lenka Černošková vzápětí označila dědickou dohodu za neplatnou. Podle ní došlo k porušení zákazu nakládání s majetkem – takzvaného generálního inhibitoria. Argumentovala tím, že k dědickému řízení došlo až po nařízení exekuce spojené se zákazem nakládání s majetkem. Exekutorka proto nařídila majetek (třetinu domu) zablokovat a chtěla jej prodat. Dlužníkův bratr, který měl na základě dědické dohody část domu získat, se bránil u soudu. U Okresního soudu v Prostějově a následně ani u Krajského soudu v Brně však neuspěl, soudci se postavili jednoznačně na stranu exekutorky. "Po nařízení zákazu nakládání s majetkem nemůže dědic uzavřít dohodu o vypořádání dědictví, " uvedli soudci Krajského soudu v Brně, podle nichž exekutorka postupovala správně. Pokud by totiž exekutoři neměli možnost dosáhnout na majetek dlužníků v případech, kdy k dědické dohodě došlo až po nařízení exekuce, ztratilo by smysl opatření, které zakazuje dlužníkům nakládat s majetkem.

Exekutorský úřad Přerov

Peníze si člověk půjčil a má je vrátit. Pokud necháme stranou možnost promlčení, o které se teď svádí rozhodující právní bitva u Ústavního soudu, po zastavení exekuce je třeba si položit otázku, na co má vlastně věřitel nárok. Mnohdy zjistíme, že vlastně už na nic. Že naopak on dluží našemu klientovi. Jinými slovy, dlužná jistina byla dávno splacena a peníze, co šly na nezákonné úroky či úroky z prodlení či pokuty, které by soud nikdy nepřiznal, by měl věřitel vrátit. Stejně tak při zastavení exekuce bedlivě hlídáme výroky o nákladech exekuce. Tedy kdo za ni musí zaplatit, když byla protiprávní. Protože to, co plnil povinný (tedy "dlužník") exekutorovi na jeho náklady, to by měl dostat taky zpátky. V prvním i druhém případě přitom jde i o desítky a stovky tisíc. Mnohdy ale taky o nic. Zatímco někteří exekutoři peníze vracejí bez problémů, část se jich rozhodla, že nám bude házet klacky pod nohy. Začíná to tím, že když vydávají usnesení o zastavení exekuce, rozhodnou o nákladech exekuce zcela nesmyslně (mnohdy i formulacemi, které vůbec nejdou), takže naši klienti musejí podávat odvolání.

Do jisté míry to chápu, protože soudní exekutor dělal svou práci, ke kterého ho soud pověřil. Nemohl říct, že "tenhle kšeft" nebere. Prostě si ho věřitel vybral, protože si může vybrat kohokoliv, a soud dá jen razítko a exekutor musí konat. Jenže exekutor mohl předejít tomu, aby nepracoval zadarmo. Stačilo, kdyby rozhodl, že jeho náklady musí zaplatit oprávněný, tedy věřitel. Ostatně byl to on, kdo u exekučního soudu uplatnil neplatný rozhodčí nález. To exekutor neudělal a můžeme v tomto případě jen spekulovat proč. U jiných exekutorů ale máme důkazy, že důvod je jednoduchý. Exekutoři uzavírali s oprávněnými smlouvy asi tohoto typu: " Ty mi sem dáš balík tisíců exekucí, a když se nějaká exekuce zastaví, já po tobě nebudu chtít náklady, byť podle zákona je můžu chtít. " To bylo v době, kdy si mysleli, že zastavení exekuce nebude časté a bude se dít jen kvůli nemajetnosti dlužníka. Jenže to se přepočítali. A teď to exekutorům ekonomicky nevychází. A tak vymýšlejí, jak z toho ven, aby neporušili smlouvu s oprávněným.

Poradenská společnost Nyní je otevřeno 16:36 Dotazník Společnosti v okolí Panorama QR-code Recenze Základní informace Kontakty Adresa Mendíků 1396/9 Telefon +420 605 960 787 Facebook Druhy činností Právní služby Recenze Prosím, zanechte krátký názor na tuto firmu a ohodnoťte váš celkový dojem ze spolupráce s ní, což pomůže ostatním návštěvníkům učinit správná rozhodnutí. Děkujeme! Exekutor má smůlu na mapě Podnik se nachází na adrese Mendíků 1396/9 v Praze. Níže je uveden seznam, obsahující 5 společností, které se nacházejí v okolí. Podobné společnosti v okolí Advokátní kancelář Mgr. Bc. Petr Mach 0 metrů Advokátní kancelář Mgr. Petr Němec 0 metrů Advokátní kancelář JUDr. Eva Lindauerová Duchoňová, LLM 153 metry Advokátní kancelář JUDr. Ivan Neumann 270 metrů Advokátní kancelář JUDr. Ing. Helena Horová, LL. M. 447 metrů

A je jedno, jestli budeme klienty přímo zastupovat, nebo jejich pohledávky začneme za exekutory skupovat, což se jeví celkem zajímavě. Lidé by dostali peníze hned a bez rizika nákladů na soudní řízení. Navíc by se tím i ulevilo soudům, pokud bychom mohli místo stovky žalob za jednotlivé klienty dávat na exekutora jen jednu žalobu za jeden subjekt. Trochu se nám z toho tak stává byznys s dluhy z druhé strany. Ale jak jinak můžeme dosáhnout nápravy a spravedlnosti? Děláme to i pro poctivé exekutory, aby si nepřipadali hloupě, že oni peníze vracejí, ale těm, co zákon porušují, se nic nestane. Jestli pak budou chtít exekutoři peníze po státu a zaplatíme to my všichni, to je už je jiný příběh. Ale věřím, že exekutoři budou mít smůlu.

  • Momofuku má pêche
  • Podnikání v ne-sexy oblasti: příběh Exekutor má smůlu.cz
  • Exekutor má smůlu diskuze
  • Tomáš Pospíšil | Exekutor má smůlu.cz · SlidesLive
  • Má vlast moldau
  • Exekutor má smůlu kontakt
Mentalista online ke shlédnutí zdarma
June 13, 2020, 12:12 pm