Rakousko Počet Obyvatel

 1. Rakousko pocet obyvatel
 2. Rakousko počet obyvatel ma
 3. Rakousko počet obyvatel v

Zajímavosti Název státu Österreich má původ ve staroněmeckém Ostarrichi, které je datováno k roku 996 a je označením pro východní marku. Český název pro Rakousko je odvozen z historického Rakúsy. Toto označení má původ z pojmenování pohraničního hradu Ratgoz. Název neúmyslně zkomolili čeští obchodníci na Rakús. Rakušané jsou na druhém místě v konzumaci piva na osobu, těsně za Českou republikou. Hlavní město Vídeň je zásobované pramenitou vodou z Alp, tedy jednou z nejlepších v Evropě. Národní symbol země prezentuje malá rostlinka protěž. Obyvatelstvo a náboženství Střední délka života je u žen 82 let a u mužů 76, 5 roku. Úředním jazykem je němčina, kterou hovoří 98% obyvatelstva. Vyskytují se zde dialekty hornoněmeckých jazyků a rakouská němčina se mírně odchyluje od německé němčiny. Dodatečnými úředními jazyky jsou v Korutanech, Štýrsku a Burgenlandsku burgenlandská chorvatština a slovinština. Ve vybraných obcích s vysokým podílem maďarského obyvatelstva je dodatečným úředním jazykem maďarština.

Rakousko pocet obyvatel

/ km² Jazyk: němčina a další jazyky regionálně Národnostní složení: Rakušané Náboženství: římsko-katolické Státní zřízení: spolková republika Vznik: 1918 Měna: euro (EUR) Historie První kmeny, které osídlily území Rakouska, se datují do období středního paleolitu, tedy do období neandrtálců. Za doby bronzové v 1. a 3. století př. n. l. vznikala velká obchodní centra a začala se stavět opevnění. V roce 15 př. obsadila území Římská říše. Na území Rakouska se rozkládaly tři římské provincie a od poloviny 4. století začali území obsazovat Germáni. Území společně obývali Slované a Bavoři až do poloviny 8. století, kdy nadvládu převzali Frankové a ustavili zde Východní marku. V roce 976 byla Východní marka reorganizována a svěřena Leopoldovi I. Babenberskému. Rod Babenberků vládl až do 13. století a po jeho vymření získal vládu v rakouském, štýrském i korutanském vévodství Přemysl Otakar II. O pět let později převzali nadvládu Habsburkové, kteří za své vlády území rozšiřovali do podoby velkého soustátí Rakousko-Uherska.

Zdroje, Oznámení * Hodnota je vypočtena s lineární interpolací z dvou nejblížších odhadovaných (data > populace) dat (neoficiální). ** Čistá migrace je zahrnuta v sekci Narození pomocí vzorce: Narození = Populace[1] + Úmrtí[1]. *** Na období před rokem 1950 nemáme údaje o počtu obyvatel. Hodnota je přibližně výpočítána s využitím následující funkce: počet obyvatel v r. 1900 = 70% obyvatelstva z r. 1950 [1] Organizace spojených národů, Ekonomická a sociální rada, Ppopulační divize (2015). Perspektivy světové populace: Revize z r. 2015. Data pochází z odhadů a předpokladů dle varianty středně plodnosti. Znovu využito se souhlasem Organizace spojených národů. Zdroj: 2015-11-15 () [2] Mapa hustoty zalidnění měst, údaje použité z webové stránky Každý kroužek označuje město s počtem obyvatel nad 5000 lidí. Link [3] Mapa hustoty zalidnění vytvořena podle pokynů daysleeperrr on reddig. Link1. Použité data pochází ze studia Gridded Population of the World (GPW), v3 on-line z Centra socioekonomických dat a aplikací (SEDAC) Kolumbijské univerzity.

Další informace: Současné obyvatelstvo tvoří z 98% Rakušané. Významné jsou menšiny Maďarů, Slovinců, Chorvatů, také Čechů a Slováků. Asi 85% obyvatel je římskokatolického vyznání, 6% protestantů, 6% bez vyznání, zbytek připadá na jiná náboženství. Pošty ve velkých městech jsou otevřeny nepřetržitě, jinak běžná otvírací doba 8. 00-12. 00, 14. 00-18. 00. Poštovní schránky mají žlutou barvu. Na frekventovaných místech jsou směnárny otevřeny non-stop, jinde do 18. Peníze je možné směnit i v hotelích.

Rakousko počet obyvatel ma

Přibližně 64% obyvatelstva se hlásí k římsko-katolické církvi a necelá 4% k evangelické církvi augsburského či helvétského vyznání. Muslimů žije v Rakousku 6, 2%. Politický systém Spolkový prezident je volen v přímých volbách na šest let a dále jmenuje členy spolkové vlády. Současným prezidentem (2015) je Heinz Fischer. Dvoukomorový parlament se skládá ze Spolkové rady a Národní rady. Národní radu volí občané na čtyřleté volební období, Spolkovou radu volí zemské sněmy rakouských spolkových zemí. Spolkový kancléř, spolkoví ministři a vicekancléř tvoří spolkovou vládu, která je odpovědna Národní radě. Dovolená a cestování Mezi turistická centra patří hlavní město Vídeň, které představuje kolébku kultury, umění a hudby. Mnoho staveb se zařadilo na seznam světového dědictví UNESCO. Ve Wiener Musikverein se pořádá na Nový rok koncert Vídeňských filharmoniků. Ve Vídni můžete navštívit kavárnu Café Central nebo kavárnu Herrenhof. Za vidění stojí Hofburg, Schönbrunn, stará budova radnice a také moderní obchodní centrum nedaleko Donauinsel.

Mezi archeologické památky patří nálezy z Willendorfu (Willendorfská Venuše) a Hallstattu (vykopávky halštatské kultury). Rodiště Wolfganga Amadea Mozarta Salzburg láká turisty návštěvou bydliště slavného skladatele. Pro milovníky lyžování nabízí rakouská střediska nespočet možností využití sjezdovek od snadné až po ty nejnáročnější. Mezi oblíbená střediska patří Obertauern, Gasteinské údolí a Saalbach-Hinterglemm. Návštěvu města Innsbruck mají v oblibě lyžaři, jelikož se nachází nedaleko sjezdovek.

Rakousko počet obyvatel v

 • Rakousko počet obyvatel v
 • Jarošovský pivovar mp3
 • Rakousko - Populace
 • O2 zákaznická link to imdb movie
 • Sígři ve výslužbě online application
 • Rakousko počet obyvatel ma
 • Testy z angličtiny pre 5 ročník zš
 • Past na rodiče (1998) | Filmy online ke shlédnutí zdarma | FilmyŽivě.cz

Země byla společně s Českou republikou po staletí součástí Habsburské monarchie. Rakouská republika leží ve střední Evropě a jejími sousedy jsou Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Slovinsko, Itálie, Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Německo. Země je členem řady mezinárodních organizací a uskupení, kterými jsou OSN, EU, Rada Evropy, Eurozóna a Schengenský prostor. Hlavním městem je Vídeň a mezi další velká města patří Linec, Salzburg, Innsbruck. Zemi tvoří z 60% hory ̶ Vysoké a Nízké Taury, Východní a Střední Alpy, Severní a Jižní vápencové Alpy. Nížiny naleznete převážně u řeky Dunaje. Nejvyšší hora Grossglockner se nachází v pohoří Vysoké Taury. Do kontinentálního podnebí zasahuje částečně oceánské klima. Počasí se liší v závislosti na nadmořské výšce a v nížinách očekávejte převážně mírně teplá léta a mírné zimy, na horách naopak velice silnou zimu a mírné léto. Země je rozdělena na 9 spolkových zemí a ty jsou dále členěny na 80 okresů a 15 statutárních měst. Základní údaje Hlavní město: Vídeň Rozloha: 83 878, 99 km² Nejvyšší bod: Grossglockner (3 798 m n. m. ) Časové pásmo: UTC+1 Světadíl: Evropa Počet obyvatel: 8 579 747 Hustota zalidnění: 98 ob.

H2o: stačí přidat vodu
June 28, 2020, 2:33 am