Hledání Země Nezemě

  1. Hledání země nezemě recenze
  2. Hledani zeme nezeme online

Výraznou roli provozovatele divadla Charlese Frohmana ztvárnil Dustin Hoffman, Julie Christie s grácií a noblesou zahrála Sylviinu matku. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara, autor filmové hudby Jan A. Kaczmarek získal Oscara za nejlepší filmovou hudbu. Děj [ editovat | editovat zdroj] Děj snímku vychází ze skutečných událostí, odehrává se zejména v Londýně a jeho okolí, začíná v roce 1904. Anglický dramatik sir James Matthew Barrie ( Johnny Depp) chodí pracovat do parku, kde se náhodně seznámí s ovdovělou Sylvií a jejími čtyřmi syny. Posléze začne Sylvii a její syny navštěvovat – aby si s nimi hrál. Jeho fantazie nezná mezí, chlapci jsou jím okouzleni. Až na Petra ( Freddie Highmore), který se po otcově smrti uzavřel do sebe a odmítá si hrát. James k Petrovi hledá cestu – a přesvědčí ho, aby začal psát. Sylvie stále pokašlává a odmítá jít do nemocnice – s manželem si totiž nemocnice užili až dost. Petr je zdrcený, že mu určitě zase všichni lžou – jeho otec zemřel, i když všichni říkali, že se uzdraví.

Hledání země nezemě recenze

Hledání Země Nezemě Původní název Finding Neverland Země Spojené státy americké Spojené království Délka 97 min Žánry filmové drama životopisný film fantasy film Scénář David Magee Režie Marc Forster Obsazení a filmový štáb Hlavní role Johnny Depp Kate Winsletová Radha Mitchell Julie Christie Dustin Hoffman … více na Wikidatech Produkce Richard N. Gladstein Nellie Bellflower Hudba Jan A. P. Kaczmarek Kamera Roberto Schaefer Střih Matt Chesse Výroba a distribuce Premiéra 4. září 2004 10. února 2005 ( Německo) Produkční společnost FilmColony Distribuce Miramax Films Ocenění Oscar za nejlepší hudbu Hledání Země Nezemě na ČSFD IMDb Některá data mohou pocházet z datové položky. Hledání Země Nezemě, v anglickém originále Finding Neverland, je americko-britský film natočený podle divadelní hry Muž, který byl Petrem Panem, jejíž autorem je Allan Knee. Tento film režíroval v roce 2004 Marc Forster. V hlavních rolích se objevili Johnny Depp jako Sir James Matthew Barrie a Kate Winsletová jako Sylvia Llewelyn Daviesová.

Hledani zeme nezeme online

James podle chlapců napíše úspěšnou divadelní hru o Petru Panovi, která si naprosto získá publikum. Na její premiéru jde ale pouze Petr – Sylvii zabrání v odchodu do divadla záchvat. James nechá zahrát hru ve zjednodušené formě u Sylvie doma, aby ji mohla vidět. Sylvie na konci umírá – odchází do Nezemě… a James získá chlapce do opatrovnictví. Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. Související články [ editovat | editovat zdroj] Petr Pan Země Nezemě Externí odkazy [ editovat | editovat zdroj] Hledání Země Nezemě v Česko-Slovenské filmové databázi

  • Hledání země nezemě online
  • Rok v lese
  • Hledání země nezemě herci
  • Hledání země nezemě film
H2o: stačí přidat vodu
June 25, 2020, 3:49 am