Sláva Strojů A Měst Kniha

AUKRO – největší české online tržiště xxx Žhavé aukce Do 300 Kč Hračky

Slava stroje a mst kniha 1

"Teplý vánek přinášel otevřenými okny do knihovny vůni kvetoucích lip a směšoval ji s vůní růží, které do vázy z míšeňského porcelánu postavila pečlivá ruka mé ženy. Bylo tak krásně jako pět minut po stvoření světa. Vše bylo tak samozřejmé a spontánní. Včely nosily med, slepice vodila hejno kuřat a na poli zrálo obilí. Kdyby se ze stěn knihovny, z množství svazků nedívala na mne tisíciletá moudrost člověka, nebyl bych v tu chvíli ani věřil, že je na světě ještě nějaká moudrost kromě moudrosti boží. " Rozhodně se jedná o čtení k zamyšlení.

Sláva strojů a měst | Dům kultury města Ostravy

Sláva strojů a měst kniha film

Chutná koMEDie, pikantní tragikoMEDie i bzučivá groteska, která občas žahne laskavým žihadlem. Tak, s důrazem na slovo med, charakterizuje Jaroslav Dušek novinku Sláva strojů a měst, kterou připravuje pro pražské Divadlo Na Jezerce. Ve vlastní režii zde vystoupí v adaptaci stejnojmenného románu finančníka Jaromíra Rašína, synovce prvního československého ministra financí. Rašínova Sláva strojů a měst není příliš známá. Jak jste na ni přišel? Před lety mi ji věnoval některý z diváků či divaček, bohužel si přesně nevzpomínám, kdo to byl. Kniha je z roku 1929 a popisuje návštěvu dvou amerických inženýrů a jednoho německého redaktora u českého včelaře. Američané v ní předestírají svou vizi budoucnosti, která se mezitím stala naší přítomností. Shody jsou nápadné a překvapivé. Kniha se mi hned zalíbila, občas jsem z ní četl divákům úryvky a postupně se vylaďovala myšlenka uvést na jevišti celé dílo. O jaký žánr půjde? Na jevišti budeme po celé představení tři: já, Petr Nikl a Ondřej Smeykal.

Slava stroje a mst kniha o

Autorem textu je spisovatel, básník, překladatel a bibliofil Jaromír Rašín, který si pojednání vydal vlastním nákladem roku 1929. Rašín v poněkud didakticky pojaté próze konfrontuje technicistní, inženýrský přístup ke světu s postojem člověka, který projevy moderního života opovrhuje. Jistou aktuálnost devadesát let starého díla dokládá inscenování textu v pražském Divadle Na Jezerce v roce 2019. Můžeme Vám poradit? Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Slava stroje a mst kniha youtube

Když však je podrobíte naší disciplíně, budou všichni dělat boty dobré, neboť nikdo z nich nebude dělati boty. Zní to paradoxně, ale je to pravda. " Inženýr se usmál a podíval se na mne pohrdlivě, neboť začal ve mně tušiti nepřítele moderních výrobních metod. "A co tedy dělají ti lidé, když nedělají boty? " tázal jsem se. "Jeden dělá dírku, druhý zářez, třetí klepne kladívkem, čtvrtý strčí kůži pod stroj, pátý ji vyndá a tak to jde od jednoho k druhému, až je z toho bota, " ochotně vysvětloval inženýr. "A s automobily je to zrovna tak…" "A to ti lidé, kteří takto pracují? " otázal jsem se. "Dostává se jim uspokojení z vykonané práce? Naplňuje se jejich duch radostným sebevědomím? … Inženýři se na mne dívali udiveně, jako by nevěděli, o čem mluvím. Pak vyhrkli oba současně: "Nenajímáme dělníky, aby se u nás obšťastňovali prací, ale aby pracovali, a staráme se, aby byli zdraví a silní. " "Mýlíte se, pánové", řekl jsem vážně. "Práce má činiti člověka šťastným, neboť jedině ona to dovede. Člověk má pak v sobě jiskru tvůrčí síly … protože chce tvořit … raduje se ze svého díla … a se zadostiučiněním pohlíží na svůj výrobek. "

Přihlásit Vytvořit profil Novinky Knihy Eknihy zdarma Bazar Autoři Žebříčky Komunita • 755 Diskuze × Zavřít menu ☰ Menu kniha od: Jaromír Rašín 88% 24 hodnocení Právě čtu Přečteno Knihotéka Doporučuji Chystám se číst Chci si koupit Čtenářská výzva Vytvořit vlastní seznam Koupit epub pdf prc Vize budoucího světa, kterou v roce 1929 vytvořil Jaromír Rašín. Příběh německého redaktora a dvou amerických inženýrů u českého včelaře. Sláva strojů a měst je nejen nebývale otevřená negativní kritika technologií a naší jednostranně zaměřené civilizace. 4. 4 24 Žánr Literatura česká Vydáno 1929, vlastním nákladem / vlastným nákladom více informací... Komentáře Bazar Recenze Zajímavosti Vydání Diskuze Nahrávám... vložit inzerát Bazar (3) 300 Kč Praha detail panjan poptávající 300 Kč Brno zapálenýčtenář poptávající?

 1. Výměna řidičského průkazu ústí nad labem
 2. Sláva strojů a měst kniha trailer
 3. Bajky barda beedleho pdf
 4. Parkování zoo praha 3
 5. Sláva strojů a měst kniha film
 6. Jak smazat facebook a nechat messenger
 7. Komerční banka pobocka bankomat praha airport
 8. Rusko mediafire
 9. Rýma v těhotenství
 10. Sláva strojů a měst kniha
 11. Kunčice pod ondřejníkem ubytování
 12. Sláva strojů a měst kniha prodej
 1. Přívěsný vozík bazar
 2. Ms 2015 vstupenky schedule
 3. Parkování v brně o víkendu
Mentalista online ke shlédnutí zdarma
June 6, 2020, 4:34 pm