Dědictví Aneb Kurvahošigutntag

Kultová komédia, ktorá je síce vulgárna a nevkusná, ale je aj veľmi trefná. Plná hlášok a nezabudnuteľných scén. Mám to rád kurňa!..... Irenko, už jsi? Už jsi? Víte... ona musí... ona ještě není... však ona bude. Irenko, až budeš, řekni. (14. 9. 2011) Blahoslavení chudí duchem, neboť jim budou za chvíli patřit vaše peníze, tvrdí jeden z Murphyho zákonů a čítankový buran Bohuš je toho jasným důkazem. A já mohu jen konstatovat, že tento film je natolik debilní až je úžasný. Anebo naopak. Je těžké rozhodovat se v hodnocení mězi pěti hvězdami a odpadem, takže ve svém hodnocení využívám právní zásadu In dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného). (3. 2. 2014) - Na scénáři spolupracoval spolu s Věrou Chytilovou i Bolek Polívka. ( ('Butcher')) Roli Bohušova ( Bolek Polívka) právního zástupce mohl ztvárnit také herec Marián Labuda. Ten však kvůli vytíženosti nabídku odmítl. ( MTHRFCKR) Scéna s Karlem Gottem byla natočena na základě Bolkovy osobní zkušenosti, kdy šel s rodinou po ulici a potkal neznámého, opilého člověka, který na něj volal: "Poli, toto všecko je moje!

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992) | ČSFD.cz

Alespoň u nás na Moravě je Dědictví národním pokladem. Za sebe říkám, že když máte vedle sebe člověka, který zná tento film nazpaměť i pozpátku, tak jako Vy, tak stačí mnohdy nějaká situace, díky níž jeden pronese nějakou hlášku, druhý plynně naváže a už to jede. A ostatní nechápou, co to jako blbnete:D "Vy jste pan Stejskal Bohumil? Mohl byste jít se mnou na chvilku ven? " - "Já? A proč jako? ", "Nechceš raději košili, nebo džíny? - "To néé, to by mě tlačilo na kulách... ", "Těm svojim Japoncom vyřiď, že žádnou cihelnu neprodávám a že když sa naseru, že jim neprodám ani cihlu. Doktore, idem! " - "Ano, ano... " - "Poď!! ", "Padesát šest korun. " - "Jak padesát šest korun? Počkaj, počkaj... ", "Mně dones pivo, ale rychle, nebo tady zdechnu. ", "To bude nějaká herečka. " - "Nebo kurva" - "Nebo oboje. " - "Jak oboje, co urážáš? ", "A co jako? ":D (21. 4. 2006) gudaulin Kult kolem tohohle filmu mě od počátku dokonale minul. Považuju ho za jeden ze slabších filmů Chytilové, který nemá dobře napsaný scénář, a valná většina nadšených obdivovatelů ho nevnímá ani tak jako moralitu, ale prvoplánově obdivuje buranství a "hlody" hlavního hrdiny.

Dědictví aneb kurvahošigutntag online

Video © Space Films Nastala chyba při přehrávání videa. Dědictví přináší vůbec nejnatřískanější českou komedii, co do výskytu hlášek. Snad žádná jiná naša komedie není od začátku do konce tolik napěchovaná vyšperkovanými brilantními proslovy, hláškami a rozhovory. Co scéna, to perla. Co scéna, to kult. Tolik hlášek najednou se prostě jinde nevidí. Jedna z nejkultovnějších a nejvydařenějších českých komedií vůbec. Svérázný venkovský chlapík (buran:) Bohuš Stejskal žije v rozpadajícím se stavení se svou tetou ("Já jí jenom říkám teta, ona se kamarádila s mamů. "), pracuje jako dřevař a většinu času tráví povalováním se v hospodě a chlastáním se svými kumpány. Udržuje vztah s místní kočkou v podání Dáši Veškrnové, která nalévá. Každý den je stejný, naplněn stejnými aktivitami. Vše se však změní v okamžiku, kdy do hospody vstoupí uhlazený advokát Ulrich. Tím se začíná psát historie:) Od této chvíle věci začnou nabírat spád a roztočí se tím kolotoč nepředvídatelných událostí. Snad nejznámější a nejlepší role Bolka Polívky, který svou postavu snad ani nemusel hrát.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992) - FDb.cz

Sečteno a podtrženo, komedie nám šitá na míru, nezatěžuje starostmi, baví skvělým humorem a vynikajícím hereckým obsazením.

 1. Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992) - FDb.cz
 2. Deník n majitel code
 3. Most 3 díl
 4. Státní veterinární správa české republiky
 5. Windows 10 1903 cz iso
 6. Karel kryl anděl akordy
 7. Nejlevnější neomezený tarif 2019
 8. Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (1988) - chyby ve filmu - FDb.cz
 9. John Flanagan | Databáze knih
 10. Dědictví aneb kurvahošigutntag online
 11. Jan Neruda: Povídky malostranské - rozbory děl ke státní maturitě 4/8 - Seminarky.cz

Jak na tiskopisy k dočasné pracovní neschopnosti a ošetřování člena rodiny | HR News

Inu, je to ukázka toho, že některé snímky prostě potřebují svůj čas. Hodnocení: 9 / 10 Přidáno: 11. 2015 Povedená komedie se skvělým hereckým obsazením Polívka, Donutil, pohled na život ve vesnici který se odehrává většinou pod vlivem a po tom co Bohuš zjistí že bude dědit to teprve roztočí, občas se objeví i super hláška. Hodnocení: 8 / 10 Přidáno: 7. 2015 Jako víno Film jsem viděl mnohokrát. Poprvé krátce po jeho vzniku a říkal si: "Kurva to je kravina! ", pak "Kurva to je divná kravina! ", "Kurva to je zajímavá kravina! ", "Kurva to není špatný! ", a nakonec "Kurva to je dobrý! " Hlášky za ta léta zlidověly a to co bylo divně blbý je nakonec dobrý. Jen to pár let trvalo. Tedy alespoň mě. :-) Přidáno: 24. 1. 2015 Česká klasika s nesmrtelným Bolkem, buranská komedie, založená na hromadě hlášek a opileckých keců:) Přidáno: 13. 2014 Neopakovatelny Neopakovatelny pocin. Komedie po cesku jak ma byt. Divaku si nasel dost, podle meho jedna z nejuspesnejsich komedii po revoluci, vystihujici prave toto obdobi.

Bolka Polívku obdivuju za úplně jiné role. Tenhle humor byl spíš ze suterénu a typově je mi ta postava ve skutečnosti odporná. Celkový dojem: 40%. (17. 6. 2006) dobytek Pár dobrejch hlášek a Irenka má dobrý kozy. Jinak mi to spíš připadá jak nějaký domácí video, co posílaj burani do Neváhej a toč. Na druhou stranu musim uznat, že mě na tom filmu něco přitahuje a když jde v televizi, tak se na něj občas docela rád podívám... Dávám 3 hvězdičky, ale jsou to hodně slabý 3 hvězdičky. A že tohle někdo nazývá kultovnim filmem? No mam pocit, že za chvilku začne někdo řikat, že je kultovní i Kameňák. (13. 5. 2006) BadoXXII Peníze na porodnicu. Daj, daj. Šak to furt čteš. Kdejaká vražda, znásilnění, únose. A kde sa to rodí? V porodnici. A já na to mám dávat prachy? Na nejaké vrahy? Sexuální, úchylné? Chlapi, na to zapoměňte...... U nás doma je to fenomén. Každoročný evrgrín. Hlášky z filmu sa citujú v rodine, v partii kamarátov, v škole, v robote no jednoducho všade. Bolek v nás žije a žiť už bude až naveky.

 1. Era internetové bankovnictví
Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš
June 14, 2020, 2:52 pm