Divadlo Karla Hackera

Loutky: Bedřich Veselý. Hudba: Zdeněk Němeček. Režie: Petr Slunečko. Klasická marionetová pohádka. D3+ Broučci - Petr Slunečko (vhodné od 4 let) Výprava: Bedřich Veselý, Jindřich Slunečko. Klasická marionetová pohádka na motivy stejnojmenné knihy Jana Karafiáta. D3+ aktualizace údajů: Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte. Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace{@}i-divadlo{. }cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme. Poslední aktualizace: 5. 5. 2019

Informace o pokladně divadla Karla Hackera - Divadlo Karla Hackera

Před válkou se tu pilo pivo - [online]. 2013-02-24 [cit. 2019-04-12]. Dostupné online. ↑ Festival loutek potěší především děti. Právo. 2016-03-16. ↑ BAMBAS, Petr. Divadlo Karla Hackera září novotou. Osmička. 2011-01, s. 19. ↑ MČ Praha 8: Aktuality z kultury - Divadlo Karla Hackera načalo druhé století své existence. Dostupné online. Externí odkazy [ editovat | editovat zdroj] Divadlo Karla Hackera na webu Aktuální program divadla na webu Facebooková stránka divadla

Karel Hacker byl také vlastenec a angažoval se v místní pobočce Národní jednoty severočeské, která měla za úkol podporovat menšinovou školu v České Kamenici. Karel Hacker stál v čele divadla od jeho založení prakticky až do smrti v roce 1972. Ačkoliv po druhé světové válce předal vedení divadla do rukou svého syna, nadále soubor podporoval a inspiroval k lepším výkonům. Hacker se stal prvním čestným členem Sdružení amatérských loutkářů a také získal Zlatý odznak Matěje Kopeckého. [2] Odkazy [ editovat | editovat zdroj] Reference [ editovat | editovat zdroj] ↑ BRONCOVÁ, Dagmar, a kol. Praha 8 křížem krážem. Vyd. 1. vyd. Praha: Milpo media, 2008. 239 s. ISBN 978-80-87040-09-6. OCLC 244814370 S. 39. ↑ a b c 100. let LD Jiskra. [online]. [cit. 2019-04-02]. Dostupné online. (česky) ↑ Informace o Divadle Karla Hackera - Divadlo Karla Hackera. 2019-04-10]. Dostupné online. ↑ Kobyliské Divadlo Karla Hackera má stoletou tradici. Regina [online]. 2018-03-22 [cit. (česky) ↑ Divadlo se v Kobylisích hraje sto let.

Velmi úspěšný byl rok 1988, kdy byl soubor oceněn hned na třech významných přehlídkách pro amatérské loutkáře: Bábkarska Žilina, Loutkářská Chrudim a Čechova Olomouc. V roce 1996 divadlo přešlo pod správu odboru kultury MČ Praha 8 a zároveň bylo přejmenováno na počest svého zakladatele na Divadlo Karla Hackera. [2] Současnost [ editovat | editovat zdroj] V současnosti Divadlo Karla Hackera nabízí představení pro děti i dospělé diváky z řad veřejnosti. Dětská představení se hrají vždy v sobotu a v neděli. Ve všední dny dopoledne je program vyhrazen žákům mateřských a základních škol. [3] V divadle stále působí loutkářský soubor Jiskra, jehož představení tvoří asi desetinu celkového programu divadla. Pondělní večery jsou určené dospělým divákům – konají se tu klasická divadelní představení, literární pořady a hudební produkce. Dramaturgyně divadla Žofie Vokálková-Šrámková také zavedla debatní cyklus "Hvězdné večery", kdy se diváci mohou setkat se známými českými umělci. [4] Svou kariéru tady začínala například herečka Klára Issová, hrají tu i Miroslav Táborský nebo Anna Polívková.

Aktuality Co se děje v našem divadle a co pro Vás chystáme... Jsme divadelní scénou MČ Praha 8. Najdete nás v Klapkově ulici č. 26 v Praze 8 – Kobylisích. Dům s tímto popisným číslem, dříve známý jako Hostinec U Topolů, sloužil již od 20 let minulého století k divadelní produkci loutkového divadla, jehož zakladatelem byl místní pedagog, kronikář, a veřejný činovník Karel Hacker. Toto loutkové divadlo zde působí dodnes pod jménem Jiskra a v r. 2013 oslavilo 100 let své existence. V průběhu let divadlo doznalo mnohých změn jak koncepčních, tak stavebních. Výsledkem stavebních úprav je komfortní a přívětivé prostředí umocňující umělecké zážitky. Po stránce koncepční se k dětským produkcím loutkového divadla Jiskra časem přidala dětská představení profesionálních souborů z celé republiky a posléze se rozvinula i bohatá nabídka pro dospělé diváky.

Divadlo karla hacker garanti 100

  1. Příběh kmotra online bombuj hd
  2. Kráska a zvíře disney channel
  3. Všechno nejhorší 2 online
  4. Boloňská omáčka: snadný recept podle nejlepších šéfkuchařů
  5. Úřednická zkouška odpovědi
  6. Divadlo karla hackear
  7. Hradec Králové - Wikimedia Commons
  8. Divadlo karla hacker garanti 100

Předprodej: pokladna se otvírá vždy hodinu před začátkem každého představení a je otevřena celkem dvě hodiny. Pravidelně je otevřena také každé úterý od 16 do 18 hodin. Telefonické rezervace: 284 681 103 UPOZORNĚNÍ: Rezervace na představení pro dospělé končí předcházející úterý mezi 16. a 18. hodinou. Rezervace na představení pro děti končí 30 minut před začátkem představení. Dopolední představení ve všední dny jsou určena přednostně dětem MŠ a ZŠ a účast na nich je možná pouze po dohodě.

STRÁNKA SE PŘIPRAVUJE Adresa: Klapkova 26, Praha 8 [ zobrazit na mapě] [metro C Kobylisy, tram 3-10-17-24, bus 102-144-145-152-162-169-177-200] Pokladna: út 16-18 a vždy 1 hod. před představením Ceny vstupenek: 70 Kč sobotní dětská představení 40 Kč nedělní dětská představení 200 večerní představení pro dospělé Poznámky a upozornění: Od října do dubna divadlo hraje pro veřejnost každou sobotu od 15 hodin profesionální dětské představení. Nedělní dopoledne patří místnímu amatérskému souboru, který uvádí vždy od 10 hodin klasickou marionetovou pohádku. Večerní představení pro dospělé začínají obvykle v 19. 30 (stagiona pro klasická divadelní představení, literární pořady, hudební produkce, mladé soubory atp. ). Rezervace na představení pro dospělé končí předcházející úterý mezi 16. a 18. hod. Rezervace na představení pro děti končí 30 minut před začátkem představení. V Divadle Karla Hackera pravidelně hostuje Divadlo Komorní Svět. Repertoár - Loutkové divadlo Jiskra Vodníkova Hanička - Petr Slunečko Scéna: Jindřich Slunečko.

[2] Činnost souboru byla během obou světových válek přerušena. Během první světové války loutkáři odešli na frontu, a v období druhé světové války bylo divadlo nacistickým režimem označeno za příliš nebezpečné. Po druhé světové válce divadlo přijalo název Jiskra. V roce 1949 se principálem divadla stal syn Karla Hackera, a divadlo zaznamenalo krátké období vzestupu, které bylo přerušeno náhlou smrtí Karla Hackera ml. v roce 1957. V roce 1962 se vedení souboru ujal Stanislav Starý, který kladl důraz na rozvoj hudební složky a práci s loutkou. Divadlo začalo spolupracovat s českými výtvarníky, jako byl například ilustrátor Radek Pilař nebo Irena Marečková. Do repertoáru byly zařazeny i texty členů souboru a dramatizace knih od známých českých autorů, např. : Broučci, Ferda Mravenec, Rumcajs, Dlouhý, Široký a Bystrozraký. V průběhu 70. let zaznamenaly velký úspěch hry Křemílek a Vochomůrka, Kocour v botách nebo loutkoherecký projev Pirát, které získaly ocenění na různých přehlídkách a festivalech.

  1. Hobit neočekávaná cesta prodloužená verze
  2. Divadlo český těšín
Převody jednotek délky příklady
July 12, 2020, 1:50 pm