Den Trifidů Film

Efekty a Trifidi jsou mod dobře udělaní, atmosféra je tajemná a strašidelná, bohužel scénář trochu pokulhává a některé herecké výkony či chování postav neuvěřitelné. Bohužel jsm viděla jen první polovinu filmu, třeba se mé hodnocení po shlédnutí té druhé změní. 2011) - Dům Billa Masena (Dougray Scott) je ve skutečnosti sídlo Groombridge u Tunbridge v hrabství Kent. Stejný dům byl využit i při natáčení snímku Pýcha a předsudek (2005). ( Terva) Scény v sídle náboženské společnosti se ve skutečnosti natáčely v Nemocnici svatého Kříže ve Winchesteru. Joely Richardson, která hraje Jo Playton, je ve skutečnosti dcera Vanessy Redgrave, představitelky Durrantové. ( pavlikv)

Den trifidů film sur

Pokud divák zapomene na existenci "jiné" verze, může se královsky bavit. (23. 6. 2005) Dan9K Román Johna Wyndhama je jeden z mých největších dosavadních restů (v době psaní komentáře) a dosti jsem váhal, zda se na film podívat, abych si knihu nezkazil. Na druhou stranu, řekl jsem si, že když to má být jen torzo změněné do klasického monster hororu, je to asi jedno. Troufám si říct, že pro tento film je lepší předlohu neznat, jelikož člověk nemusí být až tak zklamán (já mám tohle zase s Running Manem). Ve srovnání s jinými monster sci-fi, je totiž tohle jinak o třídu výše. Jsou zde náznaky velkého potenciálu, který je předpokládám bohatě využit v knize, což je poměrně paradox. Většinou filmy nabízejí doslovnost a u knih je nutno pěstovat abstrakní myšlení. V tomto filmu si jen můžete domýšlet všechny důsledky naznačeného děje. Ale ve výsledku mi to až tak nevadilo. Co mi trochu vadilo, byly ony dvě oddělené linie příběhu, z nichž ta na majáku by byla naprosto přebytečná, kdyby v ní nebyl onen konec.

Den trifidů film sur imdb

Hlavní linku to poměrně dosti brzdilo a klesalo tím napětí. Konec hlavní linie je uspěchaný. Z Triffidů nejde takový strach, jaký by měl být, ale jako celek je to slušné. Dost možná nejzajímavější monster sci-fi své doby (což je jinak subžánr sci-fi, který snad jako jediný nemám rád, škoda, že zástupců je tolik), ovšem pouze díky nápadům z předlohy. (5. 2013) flanker. 27 odpad! Knížku jsem miloval odmala, asi první SF co jsem četl. Proto jsem před nějakými 16 až 17 lety napjatě vložil VHS do přístroje a čekal - ale tenhle paskvil jsem nečekal. Jestli má někdo Plán 9 za nejhorší film, já mám jiného kandidáta. Filmaři zjevně knihu nečetli nebo nepochopili. Navíc to co natočili, je naprosto tragické i samo o sobě, i když si čtenář odmyslí prznění klasické předlohy. Chatrná výprava, hraní a především příběh. Kde jsou hlavní myšlenky a síla knihy, především jeden z nejlepších popisů rozpadu civilizované společnosti a tíha osamělosti (a vědomí neschopnosti zachránit ostatní). Pozadí vzniku trifidů a jejich rozšíření po Zemi taktéž zcela chybí.

Den trifidů film streaming

Den trifidů film.com

  • Mestska policie praha s.r.o
  • Billie eilish věk song
  • Prolhané krásky 2x11
  • Den trifidů film cz
  • Den trifidů film sur imdb
  • Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976) | ČSFD.cz
  • Seriál The Day of the Triffids / Den trifidů online ke zhlédnutí - Najserialy.to

The Day of the Triffids (TV seriál) (1981) | ČSFD.cz

3 hodiny otřesné režie, stupidních dialogů, mizerných triků a omšelých herců. Do toho ještě strašlivý dabing. Knížku jsem nečetl, ale podle komentáře zasvěcených, je toho ve filmu spooooouusta navíc. Bohužel méně by bylo více a tak se naprosto vytratí duch nějaké zajímavé scifi. Pár minut před koncem jsem to už vzdal, protože jsem už nevydržel trpět. (8. 6. 2011) xaver Sci-fi romány a povídky patří k mému oblíbenému čtení. Den Trifidů patří k tomu nejlepšímu, co bylo v oblasti sci-fi napsáno. Nevěřil jsem proto témeř svým očím (asi jsem byl taky dočasně oslepen Trifidy), co dokázal režisér natočit za paskvil podle tak skvělého románu. Jedna hvězdička za snahu herců. (10. 2012) Phorbo Střední průměr. Výkony hlavních hrdinů se mi zdáli dost průměrné. Hold na zpracování z roku 81 to stoprocentně nemá. Wyndhamovu knihu jsem kdysi přečetl jedním dechem a starší sága Dne Trifidů mě zaujala stejně. Tadle verze z roku 09, když se to tak veme, není špatná. Ale jenom díky trifidům. Vypadají zde o mnoho víc hezky než minule.

Ale zábavu jsem si užil více ve starších Trifidech. Za ty nové tři hodiny jsem se ani nestačil ohřát. (16. 9. 2010) Aqualung Tak nevím jak začít, ale jen tak vázat na dojmy, které ve mně zanechalo čtení románu, který posloužil jen velice volně jako přžisér použil pro své dílo jen to, co se mu hodilo do jeho představy o základní myšlence romá bizarní, že se slepí lidé v druhém dílu jaksi vytratili. Vždyť jich musely přežít miliony. A film byl v zásadě jen o 3 lidech, kteří vidí. Vlažný a nudný vztah televizní komentátorky a vědce, který se na tragédii způsobené trifidy nepřímo podílel-protiváhu tvoří psychopat mírně se opájející mocí, jemu do klína spadlé. A nablblé dialogy, které psal snad nějaký přibraný ekolog, který naštěstí v době psaní románu ještě nebyl na světě. Slabé herecké výkony. Škody času u filmu stráveného. (9. 2011) Rosana Tato adaptace knihy se mi hodně líbí. Ačkoliv není tak podrobně popisná, jako v knize, je zajímavé, jak autoři filmu zasadili děj do dnešní doby, nikoliv do doby, ve které se román odehrává.

"Den trifidů" je nejslavnější román britského spisovatele Johna Wyndhama, vyšel v roce 1951 a byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků. Dnes se řadí do zlatého fondu sci-fi tvorby, vedle děl A. C. Clarka a Raye Bradburyho. ( cyberhawk)

Přehrát film Den trifidů část 1 online na uložto Zobrazit reklamu () Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív.

  1. Dpmj jízdní randy orton
  2. Deadpool online ke shlednuti
  3. Parkování v brně o víkendu
Převody jednotek délky příklady
June 6, 2020, 9:25 am