Dášenka Čili Život Štěněte

Otevřeně hájil národní jednotu a svobodu. Zemřel na následky nachlazení ještě před začátkem války 25. prosince 1938. Čapek se zajímal o fotografování, etnickou hudbu a cizí kultury, podnikl několik cest po Evropě. Jeho manželkou byla herečka a spisovatelka Olga Scheinpflugová. Charakteristika díla Kniha byla vydána v roce 1933. Karel Čapek je také autorem ilustrací a fotografií v knize. Obsahem je narození a první týdny života štěněte foxteriéra jménem Dášenka. Autor vychází z vlastního života, kdy si jeho rodina pořídila štěně. Reportážním stylem Čapek popisuje Dášenčin život, tyto pasáže prokládá také psími pohádkami. Pozorování Dášenky navíc oživuje svými komentáři a úvahami nad ní, které jsou zábavné a vtipné. Ústřední postavy knihy Dášenka – Dášenka je zvídavé štěně, do všeho strká svůj čumáček. Jako pravá foxteriérka je hravá a inteligentní. A ráda kouše. Iris – Maminka Dášenky, která trpělivě snáší všechny její rozmary. Karel Čapek – Majitel Dášenky, který ji pozoruje, vychovává, fotí ji a vypráví jí psí pohádky.

Dášeňka čili život štěněte všechny díly

Jazykové prostředky a stylistika Jazyk je spisovný, některá slova jsou hovorová. Jazyk je srozumitelný pro dětského čtenáře a hravý. Styl je hodně epický, vyprávění má spád a je akční, což je podpořeno krátkými větami a dynamickými slovesy. Ve vyprávění je řada zvolání, řecnických otázek, přímé řeči. Vyprávění probíhá v ich-formě. Dějová linie Rodině Karla Čapka a fence Iris se narodí štěně, které pojmenují Dášenka. Zprvu to "bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo. " Čapek zábavně a s lehkostí popisuje její první krůčky na novém světě, její první objevy. Vypráví, jak Dášenka nejdřív hodně spala a jedla. Postupně se Dášenka učí sedět i pít z misky. A především zkoumá, co všechno dokáže se svými zuby, snaží se všechno rozkousat. I mámu Iris, až má na těle spoustu lysých míst. Když už Dášenka trochu povyroste, přijdou k Čapkům cizí lidé a odvedou si ji v aktovce domů. Mezitím popisuje Čapek své žážitky s Dášenkou, třeba jak je těžké neposedné štěně vyfotit. A vyprávění prokládá řadou vymyšlených pohádek o psech, třeba o foxteriérech a jejich krátkých ocasech, ale i o dobrmanech, chrtech a dalších psech a psích zvycích.

 1. Planá nad lužnicí psč
 2. Dášenka čili život štěněte rozbor
 3. Dášenka čili život štěněte žánr
 4. Dášenka čili život štěněte obsah
 5. Exit úniková hra: ZAPOMENUTÝ OSTROV - TLAMA games
 6. Rychle a zběsile 8 český dabbing 2017
 7. Ztracen v džungli (2017) online ke zhlédnutí - Filmy.najserialy.to
 8. První návštěva | GEST
 9. Karel Čapek - DÁŠEŇKA čili život štěněte - LingQ Language Library
 10. Dášenka čili život štěněte online

Dášenka čili Život štěněte

Často si hrála se svou maminkou Iris. Obě se kutálely v ringu a nebylo vidět víc než množství předních a zadních nohou zmítajících se v chumlu chlupů. Jenže jak Dášeňka rostla a spolu s ní i její zuby, byla maminka celá oškubaná a umolousaná. A tak nadešel den, kdy si pro Dášeňku přišli cizí lidé a odnesli si ji v aktovce domů. Karel Čapek ve své knize vypráví Dášeňce pohádky, aby tiše seděla. Například proč mají foxteriéři krátký ocásek nebo proč hrabou. Také vypráví Dášeňce o prvním foxteriérovi nebo o dobrmanech, že i oni mají useknuté ocásky, dále o chrtech a jiných psech. No a nakonec vypráví o lidech, protože už brzy bude Dášeňka do jejich smečky patřit.

‎Karel Čapek - Dášeňka čili život štěněte (KOMPLETNÍ KNIHA) в Подкастах Apple

Епізодів: 3 Měli jste někdy štěně? Že ne? Pak je pravý čas zjistit, jak velké starosti má malý pejsek. Musí se naučit růst, vrtět ocáskem, olizovat, loudit a spoustu dalších dovedností. Pojďte s námi za Dášenkou – nejslavnější štěně vás zaručeně pobaví! Znáte večerníčka o Dášence? Už nemusíte čekat, až přijde na řadu! Poslechněte si Dášenčin příběh kdykoliv a kdekoliv. Dášenka potrápí nejen svoji maminku Iris, ale také každého, kdo se dostane do její blízkosti – a nemusí to být jenom člověk. Poradí si s čímkoliv. S polštářem, nábytkem, kobercem, zkrátka se vším, do čeho se může zakousnout nebo třeba vyčůrat. Mezitím si musí poslechnout pár pohádek a naučit se pózovat před fotoaparátem. Vychovat z Dášenky psí dámu prostě není nic jednoduchého. Pro vás to ale znamená spoustu legrace. Chcete vědět, jak to s Dášenkou dopadne? Pak neváhejte a pořiďte sobě i svým dětem toto skvělé vyprávění Karla Čapka. Obsah: 1. Když se narodilo 2. Hlas přírody 3. Co všechno má Dášenka na práci 4. Jak se fotografuje štěně 5.

Dášenka čili život štěněte online

Popis Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že to je psisko, a protože jsme si přáli mít psí holčičku, dali jsme tomu jméno Dášeňka…Objevujte svět s Dášeňkou, která se má čile k světu! Sotva se naučí chodit, hned zkouší také běhat, skákat, pelášit, sprintovat, ale i padat, kutálet se nebo metat kotrmelce. Aby neposedné štěně chvíli posedělo, rozhodl se mu "páníček" Karel Čapek napsat několik psích pohádek. Vám je bude vyprávět Václav Vydra, tak si pěkně sedněte a poslouchejte… Nakladatel Fragment datum vydání duben 2014 ean 8594155755769 Jazyk čeština Vazba CD Rozměr 142x128mm Bestseller v knihy Dobrovský 139059. v e-shopu | 153469. minulý týden 431. v Audioknihy pro děti | 451. minulý týden Hodnocení čtenářů 4. 8 z 5 69 hodnocení čtenářů 59× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1 hvezdička Přidejte své hodnocení knihy Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5 Z knihy už od první stránky čiší láska ke všem živým tvorům.

Dášeňka čili život štěněte Autor Karel Čapek Ilustrátor Karel Čapek Země Československo Jazyk čeština Žánr dětská literatura Datum vydání 1933 Některá data mohou pocházet z datové položky. Dášeňka čili život štěněte je kniha pro děti z roku 1933, kterou napsal, ilustroval a fotografiemi doprovodil Karel Čapek. Vypráví o narození a růstu štěňátka – foxteriéra Dášeňky, obsahuje také psí pohádky a bajky. Děj [ editovat | editovat zdroj] Dášeňka čili život štěněte je klasická knížka nejen pro malé čtenáře o malém nezbedném štěněti. Dášeňka je drsnosrstý foxteriér a "trápí" nejen svou maminku Iris, nýbrž i svého páníčka Karla Čapka. Spisovatel je i autorem obrázků a fotografií. Nejprve se dozvíme, jak Dášeňka roste, jaké jsou její první krůčky a jak objevuje svět – především svými zoubky. V dalších kapitolách si potom přečteme, jak je složité vyfotit malou psí slečnu, která neposedí. Autor však vymyslel a i čtenáři nabídl několik pohádek pro malé pejsky. [1] Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

ISBN: 978-80-7459-082-5 Год издания: 2012 Язык: Чешский Содержание Dášeňka čili život štěněte je klasická knížka nejen pro malé čtenáře o malém nezbedném štěněti. Dášeňka je drsnosrstý teriér a "trápí" nejen svou maminku Iris, nýbrž i svého páníčka Karla Čapka. Karel Čapek tentokrát je autorem obrázků i fotografií. Nejprve se dozvíme, jak Dášeňka roste, jaké jsou její první krůčky a jak objevuje svět - především svými zoubky. V dalších kapitolách si potom přečteme, jak je složité vyfotit malou psí slečnu, která neposedí. Autor však vymyslel a i čtenáři nabídl několik pohádek pro malé pejsky. показать все Эти книги тоже могут вас заинтересовать Вы можете посоветовать похожие книги по сюжету, жанру, стилю или настроению. Предложенные вами книги другие пользователи увидят в блоке «Похожие книги».

Zajímavosti [ editovat | editovat zdroj] Tato úspěšná knížka byla i několikrát zpracována jako mluvené slovo. Příběh převyprávěl například Karel Höger, Jiří Sommer, Jiří Šrámek nebo Petr Štěpánek. Ani "Dášeňka" neunikla pozornosti filmařů. V roce 1979 vznikl stejnojmenný krátkometrážní animovaný seriál Břetislava Pojara, kdy skutečný život malého štěněte je protkán psími pohádkami. Příběh psí slečny byl rozdělen do sedmi osmiminutových dílů (Jak se narodila, Jak uviděla svět, Jak rostla, Co měla na práci, Mnoho vody uplynulo, Jak sportovala, Jak šla do služby) a role vypravěče byla svěřena Martinu Růžkovi. Reference [ editovat | editovat zdroj] ↑ Informace převzaty z anotace k dílu Dášeňka čili život štěněte v katalogu Městské knihovny v Praze. Externí odkazy. [ editovat | editovat zdroj] Obrázky, zvuky či videa k tématu Dášeňka čili život štěněte ve Wikimedia Commons Digitalizovaná vydání díla Dášeňka čili život štěněte v digitální knihovně Kramerius NK ČR. Dášeňka čili život štěněte v Digitální knihovně Dášeňka čili život štěněte na Text díla v elektronické podobě na webu Městské knihovny v Praze Český jazyk Česko-slovenská filmová databáze

Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00 Vy ještě nemáte účet? Registrujte se a získejte všechny výhody! Nemusíte ztrácet čas zadáváním svých kontaktních a doručovacích údajů Získáte přehled o svých objednávkách Můžete kdykoliv změnit své přihlášení k odběru novinek Dášeňka byla nejdříve takové úplně malé bílé nic, ale pila, spala, hrála si, kousala, zvědavost jí nedala, aby nezkoumala okolí, a tak se z roztomilého štěněte postupně vyklubala slečna Dáša. Chci vědět víc Produkt je momentálně nedostupný a nelze nakoupit NEJŠIRŠÍ VÝBĚR KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST VŠECH HRAČEK POŠTOVNÉ ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 3000, - Popis a parametry Dášeňka byla nejdříve takové úplně malé bílé nic, ale pila, spala, hrála si, kousala, zvědavost jí nedala, aby nezkoumala okolí, a tak se z roztomilého štěněte postupně vyklubala slečna Dáša. Tohle všechno reportážním stylem zapsal, ve fotografiích a ilustracích zaznamenal a doplnil vtipnými komentáři a psími pohádkami speciálně pro Dášeňku už v roce 1933 Karel Čapek (1890 - 1938).

 1. Anglická dívčí jména na k
 2. Pozemkový fond čr
 3. Tri bratri cela pohadka online ke shlednuti
 4. Operace kyčelního kloubu na
Převody jednotek délky příklady
June 14, 2020, 3:20 pm