Přítelkyně Z Domu Smutku

2 449 Nahrávám... Komentáře (91) Kniha Přítelkyně z domu smutku jprst 24 21. března Jedna z knih, u kterých je jen dobře, že se jejich vydání opakují. Jsou totiž události, na které se zapomínat nejen nemůže, ale přímo nesmí. A navíc i televizní zpracování bylo více než dobré. Andrea S. 2 04. února Knížku jsem přečetla před několika lety na konci základní školy a zanechala ve mne silnou vzpomínku na vyprávění osudů žen, které paní Kantůrková během pobytu ve vězení poznala. Chtěla bych se ke knížce jednou vrátit, nyní si ji připomenu alespoň seriálem. Vybubu 26. 12. 2019 Musela jsem si zvyknout, jaký styl psaní autorka užívá... Toto bylo ovšem způsobeno "tragédiemi", které jsem četla před tím. Kniha se mi líbila, nadprůměr, poslední stránka mne dostala... Už lovím seriál, na který se s chutí hodlám podívat po hodně dlouhé době, a samozřejmě porovnat.???? hapac 2 04. 2019 Knihu jsem si vybrala do letošní výzvy a při čtení jsem si vzpomněla na seriál - obojí považuji za velmi zdařilé. Jenom ten obsah, ach, tak to je tedy hodně tíživé - postavy a prostředí dle mého krásně popsány, opravdu citlivě a bez patosu.

Přítelkyně z domu smutku by Tereza Mokrenová on Prezi

  1. Argema - Tohle je ráj - akordy a text písně
  2. Portugalský vodní pes
  3. Přítelkyně z domu smutku ukázka
  4. Přítelkyně z domu smutku – Wikipedie
  5. Přítelkyně z domu smutku 3
  6. Přítelkyně z domu smutku (1992)
  7. SledujSerialy.to: Přítelkyně z domu smutku
  8. Přítelkyně z domu smutku | Filmová místa.cz

Přítelkyně z domu smutku

Příběhy některých se mi zdály skoro jako by se ke konci 20. století ani nemohly udát. Atmosférou se mi zdála kniha spíše pochmurnou, jistě tomu pomohlo i skvělé namluvení Janou Štěpánkovou. Oct 10, 2018 Emjee Seriál som nevidela, no kniha je perfektná. Keď si človek predstaví, za čo všetko ho mohli pred zhruba pol storočím zatknúť... Oct 05, 2016 Lada my favourite book. little stories making up a big one. wonderful insights into human nature Sep 06, 2017 Zuzka liked it Jak kniha, tak i stejnojmenný seriál se mi velice líbily. Krásný a detailní popis uvězněných žen dodává příběhu na síle. Knížku pravděpodobně znovu číst nebudu, ale rozhodně jsem ráda, že jsem mohla seriál porovnat s knihou samotnou. Kniha má spád, je příjemně autentická a nejsou tam žádné popisy "navíc". Vylíčení příběhů (řekla bych až údělů) jednotlivých žen je velmi jasné a výstižné, postavy v seriálu byly vybrány velmi dobře. Tech pioneer, co-founder of Microsoft, co-chair of the Bill & Melinda Gates Foundation, and author Bill Gates is an avid reader who has... Welcome back.

Opravdu velmi vydařený seriál, který stojí za shlédnutí... :@) Hodnocení: 7 / 10 Přidáno: 15. 2007 Na to, že se jedná o televizní minisérii, je to docela zajímavé dílko, je to z roku 1992 takže si myslím, že reakce na socializmus jsou zde poměrně čerstvé a hlavně prostředí ženské věznice hodně opravdové, taková sonda o těžkém boji všech disidentů a vůbec těch, kteří si nechtěli nechat vzít svůj vlastní názor... Překvapily mě i některé výkony protagonistů, jako např. mladičké Geislerové, Růžičkové nebo Bohdalové.... Myslím si, že herci vycítili, že v té době se dobře ujme toto téma a proto si daly na svých rolích opravdu záležet. 10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film Není houba jako houba (1996) [TV inscenace] Není houba jako houba Conan ničitel (1984) Conan the Destroyer Čas probuzení (1990) Awakenings Dick Tracy (1990) Dick Tracy Creed (2015) Creed Android Cop (2014) Android Cop Až přijde kocour (1963) Zlatá vdova (1969) Un veuve en or Hellboy (2004) Hellboy Osud jménem Kamila (1974) Osud jménem Kamila

Je-li každý člověk jiný, má jiné potřeby a touhy, pak právě psychický nátlak a nelidské prostředí vykoná své. Všechny vězeňkyně měly velikou společnou touhu, dostat se opět na svobodu. Každému podlomuje toto prostředí nohy, na každého působí krutě, ale jen někteří mu dokáží vzdorovat. Zatímco z jedněch se stávají díky krutostem a životním strastem egoisté, druzí jsou schopni myslet i na jiné, kteří možná zažili větší krutosti, nebo to tak alespoň vnímají. Snaží se jim zpříjemnit pobyt, ačkoli je to nadlidský úkol, ale vlídné slovo mnohdy udělá více, než esteticky krásné prostředí. Ve svém díle je věrna psychologické próze a vedle své vlastní situace disidentky se soustřeďuje především na vykreslení pocitů a emocí svých spoluvězeňkyň. Zachycením jejich povahových a charakterových rysů dosahuje hlubokých portrétů lidí stojících na okraji společnosti a zároveň utváří analogii mezi jejich situací a životem v totalitní společnosti. Tak veliký měl vliv pobyt autorky na její dílo, ačkoli strávila ve vězení jen rok a to v letech, kdy zacházení s vězni bylo mnohem vlídnější než kdysi.... celý text 4.

Přítelkyně z domu smutku 2

Setkává se opět s Helgou, s mladičkou maďarskou dívkou a lesbičkou (Simona Stašová) zamilovanou do Nadi. Na cele se objeví vši a ukáže se, že nejvíc jich má Naďa, která půjde za měsíc domů. Ostatní spoluvězeňkyně a hlavně Marta se snaží udělat všechno proto, aby Naďa nebyla ostříhána dohola, jak je ve vězení u zavšivených zvykem. Marta už si pomalu zvykla na vězeňský život plný drobných zlomyslností ze strany dozorců a někdy i spoluvězňů. Ve spolupráci s obhájcem se jí alespoň podaří domluvit "schůzku" s manželem Pavlem na sobotní poledne, kdy ho může vidět z okna před nedalekým nádražím. S Martou se loučíme defilé procházejících vězeňkyň, s nimiž se Marta ve vězení doposud setkala. Konec Martina případu je zatím v nedohlednu.

Román, napsaný na počátku osmdesátých let, byl inspirovaný autorčinými zážitky po zatčení z politických důvodů z roční vyšetřovací vazby v ruzyňské věznici. Bylo to místo, kde měl být člověk pomocí promyšleného systému zbaven své důstojnosti, ale byla to také příležitost zažít příběhy přátelství a solidarity, které nakonec učinily vězeňský život snesitelnějším. Ve své knize, kterou sama nazvala románem - pravdou, dosáhla autorka mimořádné působivosti. A tu neztratila ani jeho čtyřdílná adaptace, na níž se podíleli vedle Evy Kantůrkové jako spoluscenárista i Václav Šašek, režisér Hynek Bočan a řada skvělých českých herců. Film získal v roce 1994 na MTF v Cannes Velkou stříbrnou cenu v kategorii seriálů a Velkou zlatou cenu za herecký výkon Ivany Chýlkové. 1/4 Dům smutku Marta (Ivana Chýlková) píše články do exilových časopisů a zřejmě se i jinak podílí na činnosti disentu. Proto je zatčena a je na ni uvalena vyšetřovací vazba. Ve vězení Marta poznává, jak nízko je tu ceněna lidská důstojnost a nezbývá jí nic jiného než přijmou zavedený pravidla.

MAJKA Adoptované cikánské dítě. Celé dny pořád psala. Bohužel mezi dopisy bylo i udání na Kantůrkovou. Majka utekla v době dospívání z domova a našla svoji rodinu v Kladně. Důsledkem této kolonie se dostala k několika trestným činům. Za první byla trestaná jen mírně díky otcově známosti s vyšetřovatelem. Důvodem, za co je ve vězení, bylo loupežné přepadávání lidí na ulici. Vysvětluje způsob koňování a telefonování přes záchod. LIBUŠKA Než sem přišla, prošla už jednou vazbou za krádež nákladního automobilu a údajné příživnictví. Když se ale snažila tato neplnoletá, labilní dívka s lesbickými sklony utéct, byla chycena a zavřená sem do ruzyňské věznice. PANÍ HELENKA Jak uvádí autorka, na svých 58 let vypadala na 40. Od začátku klamala spoluvězeňkyně vymyšlenými příběhy. A nikdy neřekla celou pravdu. Aby dokázala svoji majetnost a zároveň si získala postavení v cele, předstírala, že vlastní sklad oblečení. Nakonec se to vše provalilo. ANDY RUMOVÁ PRALINKA Do vězení se poprvé tato mladá, drobná cikánka dostala kvůli konfliktu se svou sokyní.

Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš
June 20, 2020, 5:43 am