Hra O Trůny Epizody

  1. Hra o trůny epizody wiki
  2. Hra o trůny ve spárech robotů. Další díl píše umělá inteligence - Euro.cz

Přesto byly scény Tyriona se Sansou dojemné. Říkám upřímně, připadám si nevděčně. The Long Night je úžasný počin a úspěch televize jako média, před lety by mě nikdy nenapadlo, že bude něco takového k vidění mimo kina. Ale přes vizuální sílu, skvělé Djawadiho hudební téma, umné dávkování uzavřených a otevřených prostor, hororové prvky (Arya v knihovně mi v tom nejlepším trochu připomínala scénu s velociraptory v Jurském parku) je to prostě celé k smrti úhledné.

Hra o trůny epizody wiki

  • Hra o trůny: Vybrali jsme nejlepší epizodu z každé z osmi řad populárního seriálu – Filmožrouti.cz
  • Hra o trůny epizody cz
  • Hra o trůny epizody cz dabing
  • Archiv tv nova zdarma
  • Hra o trůny sledovanost | Finance.cz

Cersei mezitím v Králově přístavišti setkává s Tychem Nestorisem, představitelem Železné banky. Splácí tyrellským zlatem své dluhy a objednává si žoldnéřskou armádu v naději, že ji využije v příští sezóně seriálu. Všichni sice víme, jak to nakonec dopadlo, i tak si ale královna zaslouží aspoň body za snahu. 8. série: Rytíř Sedmi království (8x02) V osmé řadě se nám sice vybíralo jen obtížně, Rytíř Sedmi království však nakonec zvítězil díky titulní scéně, v níž je Brienne v předvečer bitvy o Zimohrad konečně pasována. Asi nejen pro nás byl tento klidný, zdánlivě přehlédnutelný moment vrcholem celé finální série. Hra o trůny má každopádně více než sedmdesát dílů a je tedy jen přirozené, že se nedostalo na všechny, které by si zmínku zasloužily. Budeme proto rádi, když v komentářích připomenete vlastní favority.

Po zohlednění inflace by jeho výroba stála dnes přibližně 320 milionů korun, tedy o 10 milionů korun méně než průměrné náklady na jeden díl 7. řady Hry o trůny. Čtěte také: Rizikové práce: čínský horník, indický koželuh a herec ze Hry o trůny! Kolik bere Jon Snow? Nejnovější informace ze světa Hry o trůny přehledně na jednom místě Valar morghulis HBO se chystá tuto kozu z hlavy G. R. Martina řádně podojit. Aktuálně se mluví o 4 spin-offech (seriálech ze světa Hry o trůny) a fanoušci se jistě mají na co těšit. Příští rok nás nejspíše čeká poslední série této ságy, s jejíž hrdiny jsme stárli, smáli se, plakali a nadšeně se radovali ze smrti některých postav (zdravíme Ramsayho Boltona). Martin při psaní knižní předlohy Her o trůny (Písni ledu a ohně) vycházel z historie, která není černobílá a ten, který je pro mnohé národy hrdina, je pro druhé zlosyn. Divák se přistihne, že otevřeně fandí "hrdinovi", který udržuje aktivní incestní poměr se sestrou-dvojčetem a který svrhne malého kloučka z pátého patra.

Tajemství skladatelů: Jak vznikala hudba pro Hru o trůny, Pána prstenů nebo Interstellar Přesto jsme nakonec dali přednost na první pohled nenápadnému pátému dílu. Ani ne tak proto, že v něm proběhne královolba na Železných ostrovech a moci se chopí Euron Greyjoy – nejsilnější nám přišla závěrečná scéna, v níž se dozvíme pravdu o původu Hodorova jména. Hra o trůny už dříve zabíjela postavy, mnohdy krutě a nečekaně. Tentokrát ale Bran nevědomky obral Hodora skoro o celý jeho život a donutil ho každým slovem předjímat budoucí smrt. Smutnější osud si umíme představit jen stěží. 7. série: Válečná kořist (7x04) Milovníci velkých bitev ale nemusí věšet hlavu, protože v sedmé řadě nás nejvíc nadchl Daenerysin útok na zásobovací konvoj. Dothrakové s halekáním napadli řady chvějících se lannisterských vojáků, zatímco Drogon zaléval ohněm vozy i muže. Atmosféra vší téhle vřavy byla prostě úžasná. Popel ze spálených těl vířil vzduchem jako sníh, zatímco se Bronn snažil draka trefit střelou z balisty.

Hra o trůny ve spárech robotů. Další díl píše umělá inteligence - Euro.cz

A producent ho zpraží: Vždyť to je Anna Kareninová! Právě to, co ve Hře o trůny předcházelo "skoku pod vlak", je měřítkem kvality: buď chytrá, promyšlená, logicky vystavěná válka charakterů jako na počátku osobité legendy, nebo uspěchaná konstrukce vypolstrovaná fanouškovským servisem, vysokým rozpočtem, digitálními efekty a reklamní masáží. Jakmile se fenomén budovaný od roku 2011 smrskne na sázky, kolik draků přežije a kdo usedne na trůn, pozbývá smyslu. Takhle se totiž budují takzvané nekonečné seriály, v nichž postavy neumírají podle zákonitostí dramatu, nýbrž proto, že jejich představitelé požadují vyšší honorář. Ostatně řada svědomitých herců nechce v otevřených kronikách ani účinkovat, protože ke svému výkonu potřebují vědět, jak se jejich hrdina bude postupně vyvíjet - ne aby jim těsně před klapkou režie oznámila, že u něj právě propuklo dosud skryté šílenství. Podobné laciné triky znamenaly konec Hry o trůny dávno před rozuzlením. Jak šaráda dopadla, není už důležité. Doutnající trosky plné dětských tělíček, dlouhé pomlky, významně zkřížené pohledy, velikášské projevy, rozjímání o syndromu spasitelství, oprávněnosti vraždy na tyranovi, volebním právu...

Tato epizoda patří k jedněm z nejsilnějších v celém seriálu, na ČSFD má hodnocení 93%. S06e09 Bitva bastardů (Battle of Bastards) Jako drobný nácvik na finální bitvu o Zimohrad se může zpětně jevit Bitva bastardů mezi Jonem Snowem a Ramsey Boltonem. Velkolepá scéna, při které se proti sobě staví vojsko Boltonů, které má převahu, a bojovníci Jona Snowa, včetně divokých, skončí vítězstvím Starků, kteří opět dostávají zpět Zimohrad. Vděčit by ale měli Malíčkovi, který přispěchal na pomoc s vojskem Arrynů. Závěrečná smrt Ramseyho Boltona je splněným snem pro všechny, kteří mu přáli jen to nejhorší už od dob jeho týrání Theona Greyjoye. S06e10 Vichry zimy (The Winds of Winter) Šestá řada byla v mnohém přelomová a její děj značně ovlivnil další směřování seriálu. I její zakončení přineslo zvrat, který také zřejmě málokdo čekal – výbuch septa v Králově přístavišti, ve kterém zemřela Margaery Tyrell s bratrem Lorasem a otcem. Sebevraždu spáchal následně zármutkem raněný král Tommen Lannister. Arya v tomto díle také pomstila svoji rodinu za Rudou svatbu a vyvraždila rod Freyů.

Převody jednotek délky příklady
June 25, 2020, 7:31 am