Willy Fog Na Cestě Kolem Světa

Pravý anglický gentleman, který se nikdy nenechá vyvést z klidu a s noblesou zvládá všechny obtíže. Vsadil se, že dokáže objet svět za 80 dní. Sázku se snaží vyhrát, ale pro záchranu svých druhů neváhá riskovat zpoždění. Krásná Romy měla být upálena se svým manželem v indické džungli, když ji však Willy a jeho přátelé vysvobodí, přidá se k nim. Spolehlivý sluha Willyho Foga, který neváhá obětovat vše, aby pomohl svému pánovi vyhrát sázku. Barnabášův nerozlučný přítel. Podlý ředitel banky, který se s Willym Fogem vsadí, že nedokáže objet svět za 80 dní. Najme si zlého Chidlinga, aby Willyho pronásledoval a cestu mu překazil. Zločinec najatý Sullivanem, který se za každou cenu snaží zabránit Willimu Fogovi, aby vyhrál sázku. Je to mistr převleků, takže se často k nepoznání zamaskuje. Snaživý policista, který považuje Willyho Foga za zločince a snaží se ho zajmout a předat Scotland Yardu. Asistent inspektora Dixe.

Willy fog na cestě kolem světa lyrics

YouTube Willy Fog na cestě kolem světa

 • Willy fog na cestě kolem světa - 11. část
 • Willy fog na cestě kolem světa 4
 • Joe Dispenza | Knihy Dobrovský
 • Willy Fog na cestě kolem světa (pohádka) - všechny díly
 • Willy Fog na cestě kolem světa: Sázka - pohádka
 • Willy fog na cestě kolem světa letra
 • Willy fog na cestě kolem světa 1
 • Mluvené slovo | Levné knihy
 • Willy fog na cestě kolem světa - 20. část
 • Hmoždinka do sádrokartonu
 • Tipy z AliExpressu: Chytrá kamera Xiaomi, držák na telefon a 6 dalších doplňků do auta
 • Willy fog na cestě kolem světa 2017

(16. 8. 2017) adams89 V mých pěti letech býval kdysi Willy Fog učiněnou modlou. K mému velkému překvapení jsem však každý díl hltal i před několika měsíci, když ho v televizi opakovaly. Bylo příjemné, nostalgicky si zavzpomínat na své dětství. Jinak, skvěle zpracovaný dobrodružný seriál pro děti. Myslím, že i teď si jistě najde věrné fanoušky. Ale pozor, nepovedenému pokračování s názvem Willy Fog na cestě za dobrodružstvím se obloukem vyhýbejte! (28. 11. 2007) Photo © BRB Internacional S. A. - Willy Fof se se Vernově románu jmenuje Phileas, Barnabáš je Passepartout, Dix je Fix a Romy je Aouda. ( Kmotr76) 16. epizóda s prestávkou na Havaji nie je založená na knižnej predlohe. ( D1705) V seriáli sa Willy Fog stavil o 20 000 libier so 4 členmi klubu- Sullivanom, Andrewsom, Fallentinom a Flanaganom, V predlohe stávka zahrňovala členov 5. Rozdielový piaty člen je Ralph, ktorý je v seriáli kladnou postavou. ( D1705)

Příběh se odehrává v letech 1876–1879, ale Eiffelova věž byla postavena až roku 1889

Willy fog na cestě kolem světa movie

K tomuto seriálu není třeba sepisovat sáhodlouhý komentář. Každý ho viděl už nesčetněkrát a je si vědom jeho kvalit. Willyho Foga na cestě kolem světa jsem sledoval už od první české premiéry, tj. někdy kolem roku 1990. Tehdy ještě běžel v neděli ráno ve Studiu Kamarád. Už tenkrát se zařadil mezi mé nejoblíbenější seriály a i přes přemrštěné reprízy v posledních letech mě nepřestal bavit. Zajímavý děj, propracované charaktery, pěkná hudba, inteligentní a zároveň humorné dialogy, vynikající český dabing... To vše vyzdvihuje kvalitu vysoko nad průměr. V seriálu se sice objevuje několik nelogičností (např. odkud bral Chidling převleky, když sebou netahal žádná zavazadla), ale koneckonců je to jen pohádka a v té jsou povoleny i věci, které nemusí vždy dávat smysl. 95%. (19. 5. 2006) Renie42 Byla jsem malá, snad školkou povinná, když to v televizi dávali. Fandila jsem Willymu a věřila, že se mu to podaří za 80 dní objet svět. Jen mě tam vadil ten vlk, či co to bylo, jak se mu pokaždý zasvítilo oko, když na něj byl záběr.

Willy Fog na cestě kolem světa: Yokohama 15. Willy Fog na cestě kolem světa: Cirkus 16. Willy Fog na cestě kolem světa: Havajská párty 17. Willy Fog na cestě kolem světa: Výlet v balónu 18. Willy Fog na cestě kolem světa: Potyčka 19. Willy Fog na cestě kolem světa: Moment pravdy 20. Willy Fog na cestě kolem světa: Indiáni 21. Willy Fog na cestě kolem světa: Speciální vlak 22. Willy Fog na cestě kolem světa: Pod nulou 23. Willy Fog na cestě kolem světa: Liverpool 24. Willy Fog na cestě kolem světa: Dřevo na oheň 25. Willy Fog na cestě kolem světa: Poslední vlak 26. Willy Fog na cestě kolem světa: Poslední den

Po celosvětovém úspěchu přibyly další dvě řady, které už ale nedosáhly obdobné popularity. Seriál vysílala koncem osmdesátých let také Československá televize. Byl několikrát reprízován. Děj [ editovat | editovat zdroj] Anglický obchodník Willy Fog se v Londýně vsadí s bankéřem Sullivanem o půlku svého jmění, že dokáže procestovat svět za 80 dnů a přesně ve stanoveném termínu se vrátit do Londýna. Vydá se na cestu, kde ho doprovázejí věrní přátelé Barnabáš a Chico (Čiko). Sullivan si ale najme zlého Chidlinga, aby Willymu Fogovi jeho cestu překazil. Hrdinové musejí na svém putování zdolat mnoho překážek. V patách jim je stále neúnavný Chidling a také dva policisté Scotland Yardu. Hlavní postavy [ editovat | editovat zdroj] Willy Fog (v českém znění Viktor Preiss) je anglický gentleman, který svou rozhodností a charismatem zvládá všechny překážky. I když se snaží ze všech sil vyhrát sázku, v těžkých chvílích se projeví jako opravdový přítel. Pro záchranu svých věrných druhů nejednou riskuje zpoždění na cestě, a tím pádem i prohru.

Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. Zajímavosti [ editovat | editovat zdroj] Písně bratrů De Angelisových, kteří k tomuto seriálu složili úvodní znělku, můžeme také slyšet ve společných filmech Buda Spencera a Terrence Hilla. I když seriáloví hrdinové jsou vykreslováni jako zvířata (Willy Fog jako lev, princezna Romy jako kočka), například sloni jsou zde opravdovými zvířaty. Hrdinové na nich cestují přes Indii. Ve třetím díle, když Willy Fog projíždí v kočáře Paříž, zaujme zlý Chidling násilím místo kočího a změní směr jízdy. Barnabáš se za ním vydá a oba zápasí na střeše kočáru. Willy Fog, jinak neohrožený a vždy připraven zasáhnout, sedí celou dobu uvnitř kočáru na svém místě. Tato vážná situace ho nechává překvapivě zcela klidným. Toto je snad jediná podivnost v jeho chování, v dalších dílech již řeší překážky se zaujetím. V pokračování seriálu, nazvaném Willy Fog na cestě za dobrodružstvím, nahradil dabéra Jiřího Brudera v roli Barnabáše náhle (uprostřed série) Ladislav Potměšil.

Willy Fog na cestě kolem světa: Cirkus 24:08 16. Willy Fog na cestě kolem světa: Havajská párty 24:53 17. Willy Fog na cestě kolem světa: Výlet v balónu 24:00 18. Willy Fog na cestě kolem světa: Potyčka 24:05 19. Willy Fog na cestě kolem světa: Moment pravdy 1 2 Další >>

 1. Česká pošta mikulov
 2. Evropská unie členové 2018
H2o: stačí přidat vodu
June 18, 2020, 3:32 pm