Nejvyšší Kontrolní Úřad

Nejvyšší kontrolní úřad Budova NKÚ z vrcholu Lighthouse Towers Zkratka NKÚ ČR Vznik 1993 Právní forma organizační složka státu Sídlo Jankovcova 1518/2, 170 04 Praha 7, Česko Prezident Ing. Miloslav Kala Oficiální web www IČO 49370227 ( VR) multimediální obsah na Commons Některá data mohou pocházet z datové položky. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) je nezávislý orgán České republiky, který vykonává kontrolu hospodaření se státním majetkem a plnění státního rozpočtu. Byl zřízen po osamostatnění České republiky v roce 1993. V letech 1990–1992 existovalo Federální ministerstvo kontroly a republiková ministerstva kontroly pro Českou a Slovenskou republiku a bylo připravováno obnovení Nejvyššího kontrolního úřadu, navazujícího na tradici prvorepublikového Nejvyššího účetního kontrolního úřadu. NKÚ je obecně upraven v Ústavě v samostatné hlavě páté (tedy mimo moc soudní, výkonnou a zákonodárnou), proto někdy bývá označován za "čtvrtý pilíř demokracie" jako zárodek možné moci kontrolní. Postavení, působnost, organizační strukturu a další podrobnosti stanovuje zákon č. 166/1993 Sb., o Nejvyšším kontrolním úřadu, ve znění pozdějších předpisů.

Nejvyšší kontrolní ural airlines

Kolegium Úřadu tvoří prezident, viceprezident a 15 členů Úřadu. Členy volí Poslanecká sněmovna na návrh prezidenta Úřadu. Jsou voleni bez časového omezení, jejich funkce zaniká: doručením rezignace Poslanecké sněmovně, dosažením věku 65 let, odvoláním Poslaneckou sněmovnou na základě rozhodnutí Kárné komory NKÚ, právní mocí rozsudku, jímž byl člen omezen ve svéprávnosti nebo odsouzen pro úmyslný trestný čin. Členové Nejvyššího kontrolního úřadu skládají do rukou prezidenta republiky (prezident a viceprezident) či do rukou předsedy Poslanecké sněmovny (ostatní) tento slib: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že budu svoji funkci vykonávat nezávisle a nestranně a nezneužiji svého postavení. "

 1. Světlo na kolo
 2. Urad prace orlova pro
 3. Nejvyšší kontrolní úřad
 4. Nejvyšší kontrolní ucad.sn
 5. Jiří Dienstbier starší – Wikipedie
 6. 2. ZŠ PROPOJENÍ Sedlčany , Sedlčany - Živéfirmy.cz
 7. Sklik využívá seznam dezinformačních webů zpracovaný Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky – Blog Seznam.cz
 8. Divadlo na jezerce
 9. Úřad práce orlová volná místa
 10. Úřad práce orlová kontakty

Sídlo a budovy [ editovat | editovat zdroj] Úřad sídlí od od roku 2007 v budově Tokovo v Praze-Holešovicích, u Libeňského mostu a holešovického přístavu. Nájemní smlouva mu měla skončit v březnu 2012. [1] Skupina PPF údajně za pronájem budovy a související služby inkasuje od Nejvyššího kontrolního úřadu asi 80 milionů korun ročně, vlastníci Petr Kellner a Jiří Šmejc však odmítli zveřejnit, kolik odvádějí na daních, protože prý jejich příjmy nepocházejí z obchodu se státem. [2] NKÚ vydal v lednu 2011 tiskové prohlášení, že prezident NKÚ na základě opčního práva a na základě dlouhodobě trvajících jednání s Vládní dislokační komisí prodloužil nájem budovy Tokovo o 1, 5 roku, tedy do září 2013, přičemž roční nájemné vychází z aktuální výše základního nájemného 44, 15 mil. Kč za rok. Pro potřeby NKÚ je zde pronajato 9842 m² kancelářských a ostatních ploch, 393 m² skladů a 75 parkovacích stání. [3] Poslanci kritizovali prezidenta NKÚ Františka Dohnala za to, že situaci neřešil. Ten se hájil tím, že nájem je jedinou možností, protože stát není schopný nabídnout úřadu žádnou svou budovu a výstavba a vybavení nové budovy by podle analýzy od firmy Knight Frank stály dohromady až 810 milionů korun.

Úřad

 1. Jsi se nebo ses
 2. Hrabě monte christo film streaming
Převody jednotek délky příklady
June 5, 2020, 7:41 pm