Ms Lední Hokej

Na dodržování těchto pravidel dohlížejí čároví rozhodčí. Zbývající vlastnosti hry jsou do značné míry závislé na přesných pravidlech, která jsou použita. Dvě nejdůležitější jsou od Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a od severoamerické NHL, která je považována za nejlepší profesionální ligu na světě. Pravidla českého hokeje [3] jsou prakticky shodná s pravidly IIHF. [4] Hřiště [ editovat | editovat zdroj] Hokejové hřiště je ledová plocha, na které se hraje lední hokej. Maximální rozměry 61 x 30 m, minimální 56 x 26 m, rohy hřiště zaobleny hrazením o poloměru 7 až 8, 5 m. Pro úpravu ledové plochy se od 50. let 20. století používají rolby. Puk [ editovat | editovat zdroj] Podrobnější informace naleznete v článku Puk. Puk (někdy též nazývaný touš či prostě kotouč) je drobný předmět tvaru velmi plochého válce, který se používá ke hře při ledním hokeji. Puk má zhruba průměr 76, 2 milimetrů (3 palce anglické míry), výšku 25, 4 mm (1 palec anglické míry) a hmotnost od 156 do 170 gramů, ovšem tyto parametry mohou být mírně pohyblivé a liší se třeba pro žákovské kategorie.

Ms lední hokej 2017

Mezi třetinami jsou dvě přestávky, každá trvá 15 minut. [2] Hraje se na hokejovém hřišti, kde nastoupí na lední plochu šest hráčů za každý tým, všichni hráči mají brusle a hokejky. Cílem hry je vstřelit více gólů než soupeř. Hraje se malým, tvrdým gumovým kotoučem, který se nazývá puk. Hráči kontrolují puk dlouhými holemi s čepelí tzv. hokejkami. Hokejka je na svém dolním konci zahnutá. Hráči také mohou měnit směr pohybu puku svým tělem, včetně rukou či bruslí. Platné jsou dvě výjimky. První je zákaz přihrát rukou puk svému spoluhráči mimo obranné pásmo. A za druhé nesmějí vstřelit puk do branky úmyslně čímkoliv jiným než hokejkou. Jeden z šesti hráčů je brankář, jehož hlavním úkolem je nepustit puk do branky. Brankář má speciální vybavení a má zvláštní práva, jako je možnost přikrýt puk a tím zastavit hru. Každý tým může mít v zápise (na soupisce jich může mít ovšem neomezeně) maximálně 22 hráčů, z nichž 2 jsou brankáři. Střídání hráčů je možno kdykoliv během hry s jednou výjimkou. Mužstvo, které vyhodí puk na zakázané uvolnění neboli icing nesmí před opětovným zahájením hry vystřídat.

Hokejové ligy a turnaje [ editovat | editovat zdroj] National Hockey League (NHL) je nejprestižnější hokejová liga na světě, které se účastní týmy z USA a Kanady. Kontinentální hokejová liga (KHL) je druhou nejlepší hokejovou ligou na světě, zúčastňují se jí týmy hlavně z Východní Evropy a Severní Asie. Lední hokej na olympijských hrách se hraje od roku 1920 Mistrovství světa v ledním hokeji se poprvé konalo v roce 1920 v rámci olympijských her Euro Hockey Tour je série hokejových turnajů, kterých se účastní reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska Czech Hockey Games je hokejový turnaj konající se v Česku. Od roku 1997 se koná pod Euro Hockey Tour Karjala Cup je hokejový turnaj konající se ve Finsku. Od roku 1997 se koná pod Euro Hockey Tour Channel One Cup je hokejový turnaj konající se v Rusku. Od roku 1997 se koná pod Euro Hockey Tour Oddset Hockey Games (dříve LG Hockey Games) je hokejový turnaj konající se ve Švédsku. Od roku 1997 se koná pod Euro Hockey Tour Hokejová liga mistrů je turnaj týmů ze šesti evropských lig, předchůdcem této ligy byl European Trophy.

Zbylých pět hráčů se dělí na tři útočníky a dva obránce. Útočnické pozice jsou levé křídlo, střední útočník a pravé křídlo. Útočníci spolu většinou hrají v útočných řadách (hovorově lajnách), kde jsou vždy tři útočníci spolu. Často se vyměňuje celá pětka hráčů najednou. Optimální délka jednoho střídání je 40 sekund. [ zdroj? ] Většina týmů hraje na čtyři útočné řady a tři obranné dvojice. To se však může v různých zemích lišit. [ zdroj? ] Důležitou součástí hry jsou rozhodčí. Bývají čtyři – dva hlavní a dva čároví. Hlavní rozhodčí mají na starost regulérnost hry – posuzují fauly a udělují tresty. Menší trest trvá 2 minuty, větší trest 5 minut a osobní trest 10 minut. Tresty lze kombinovat (např. : 2+5, 5+do konce utkání). Mantinely okolo hřiště napomáhají udržet puk ve hře, i díky nim hra často trvá několik minut bez přerušení. Když je hra zastavena, pokračuje se vhazováním. V hokeji jsou tři základní pravidla, která omezují pohyb puku. Je to zakázané uvolnění, vyhození kotouče mimo ledovou plochu a postavení mimo hru.

 1. Live vysledky tenis
 2. Padesát odstínů svobody online zdarma cz
 3. Ms lední hokej 2019
 4. SEMILASSO-OFICIÁLNÍ FAN-ZÓNA-BRNO-MS LEDNÍ HOKEJ 2015-IV. - video dailymotion
 5. Ms lední hokej wiki
 6. Blog Zrzky: Miminko / Vymazlená první kaučuková kousátka
 7. Ms lední hokej živě
 8. Bar 69 hradec králové
 9. Ms lední hokej
 10. Archiv Z: ČSSR - Švédsko — iVysílání — Česká televize

Ms lední hokej 2018

SEMILASSO-OFICIÁLNÍ FAN-ZÓNA-BRNO-MS LEDNÍ HOKEJ 2015-IV. - video dailymotion

Jazyky (2102) Geografie (1597) Historie (1136) Filmy a seriály (5144) Hudba (1194) Kultura a knihy (1278) Sportovní (1093) Fotbal (263) Hokej (172) Letní sporty (54) Zimní sporty (74) Sportovci (61) Sport (132) Auta (111) Autoškola (8) Humanitní, společenské (303) Přírodní vědy (1745) Počítače a technika (842) Ostatní (2138)

Lední hokej obránce snažící se dostat puk z obranného pásma Vrcholné soutěže Mistrovství světa 1920 Hokejová liga mistrů 2014 Kontinentální pohár 1997 Mezinárodní federace Název Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) Založena 15. 5. 1908 Web Národní svaz Název Český svaz ledního hokeje (ČSLH) Web Lední hokej (zkráceně také jen hokej) je týmový sport hraný na ledě. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hráči na bruslích dosahují vysokých rychlostí a vystřelený puk někdy přesáhne i rychlost 175 km/h. Hokej vznikl koncem 19. století v Kanadě (pravidla byla vytvořena v Montréalu v roce 1878), ale brzy se rozšířil i do Evropy (hlavně severní a střední) a později částečně i do Asie. První záznam o hokejovém utkání, konaném na známém místě a ve známý čas, se zaznamenaným výsledkem mezi dvěma týmy se uskutečnilo 3. března 1875 v Montreálu na Victoria Skating Rink. [1] Hra [ editovat | editovat zdroj] Lední hokej se hraje na 3 třetiny po 20 minutách, celkem tedy 60 minut čistého času (tzn. čas se při přerušení zastavuje).

Světový pohár, který byl znovuobnoven v roce 2016. MHL, Juniorská verze KHL. Hokej v Česku [ editovat | editovat zdroj] Česká hokejová extraliga – nejvyšší profesionální soutěž v ledním hokeji v Česku 1. národní hokejová liga – Chance liga - 2. nejvyšší hokejová soutěž v Česku 2. národní hokejová liga Krajské hokejové přebory Okresní hokejové přebory Odkazy [ editovat | editovat zdroj] Reference [ editovat | editovat zdroj] ↑ GUT, Karel; PACINA, Václav. Malá encyklopedie ledního hokeje. Praha: Olympia, 1986. S. 203. ↑ Pravidlo 634 - doba utkání | - web českého hokeje. [online]. [cit. 2019-04-28]. Dostupné online. ↑ Český svaz ledního hokeje – Pravidla ledního hokeje [online]. 2012-03-15]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-15. ↑ IIHF Rule Book [online]. Dostupné online. (anglicky) Související články [ editovat | editovat zdroj] Pozemní hokej Seznam klubů ledního hokeje v Praze Trest (lední hokej) Externí odkazy [ editovat | editovat zdroj]

Hledat video, audio, obrázky a další soubory Nahrát soubory Zpět Menu Stahovat rychle Darovat kredit Můj účet Přihlásit Registrovat Česky Slovensky English Polski Tmavý / Světlý režim Jste starší 18 let? Ano, jsem Ne, nejsem Vše Video Obrázky Archivy Audio Dokumenty Buď svá Machr Zobrazit seznam Řazení: Relevance Nejnovější Hodnocení Od největšího Od nejmenšího Zapamatovat filtry reklamní sdělení

 1. Tenkrát v hollywoodu csfd hd
 2. Smrt v přímém přenosu most
 3. Harry potter a vězeň z azkabanu online cz dabing
H2o: stačí přidat vodu
June 8, 2020, 10:39 am