Mezinárodní Trestní Soud

Mezinárodní trestní soud Vznik 2002 Sídlo Haag, Nizozemsko Souřadnice 52°6′20″ s. š., 4°19′4″ v. d. Úřední jazyk angličtina a francouzština Předseda Chile Eboe-Osuji (od 2018) Ocenění medaile Cti Daga Hammarskjölda (2013) Oficiální web www multimediální obsah na Commons Některá data mohou pocházet z datové položky. Mezinárodní trestní soud ( MTS; anglicky International Criminal Court (ICC)) vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a od roku 2010 definovaný zločin agrese [1]. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr.

Mezinárodní trestní soup.io

  • Moje tvář má známý has cheezburger
  • Hledejte: jiřina bohdalová | Ulož.to
  • Příšerky z vesmíru celý film
  • Mezinárodní trestní soup.io
  • Pronájem domu středočeský kraj
  • Mezinárodní trestní soud text

Joseph Kony – hlavní obžalovaný, obžalován ze 12 zločinů proti lidskosti a 21 válečných zločinů, na útěku. Súdán – vyšetřování genocidy a válečných zločinů během Konfliktu v Dárfúru. Umar al-Bašír – prezident Súdánu (Súdán Římský statut neratifikoval), hlavní obžalovaný, je mu přičítána vina za plánování trojnásobné genocidy, pět zločinů proti lidskosti a dva válečné zločiny. Pobřeží slonoviny – vyšetřování zločinů spáchaných během druhé občanské války v Pobřeží slonoviny. Laurent Gbagbo a Simone Gbagbo – bývalý prezident a jeho manželka obviněni z vražd, znásilňování, perzekuce osob a jiných nelidských činů. Keňa – vyšetřování povolebního násilí z let 2007–2008, během kterých zemřelo asi tisíc osob, rozsudek má padnout v roce 2013. Libye – vyšetřování zločinů Kaddáfího režimu spáchaných na civilistech během Občanské války v Libyi. Muammar Kaddáfí a Sajf al-Islám Kaddáfí a Abdullah Sennusi obviněni ze zločinů proti lidskosti. Muammar Kaddáfí nemůže být souzen, byl během války zabit a existuje podezření, že jeho vražda byla též válečný zločin.

Mezinárodní trestní sous windows

Středoafrická republika – vyšetřována nepřehledná situace násilných činů během státního převratu v roce 2004. Jean-Pierre Bemba - bývalý viceprezident Demokratické republiky Kongo, jehož vojensko-politická kariéra probíhala spíše na území Středoafrické republiky, obviněný z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Jedná se o jediného obviněného, bezvýsledně byla vyšetřována předpřevratová i popřevratová vláda. Odkazy [ editovat | editovat zdroj] Související články [ editovat | editovat zdroj] Mezinárodní justiční spolupráce v trestních věcech Reference [ editovat | editovat zdroj] Externí odkazy [ editovat | editovat zdroj] Obrázky, zvuky či videa k tématu Mezinárodní trestní soud ve Wikimedia Commons Oficiální stránky

Česká republika Statut podepsala 13. dubna 1999. V roce 2008 vyslovil parlament souhlas s ratifikací [2] prezident pak smlouvu po váhání podepsal 8. července 2009. [3] Rozhodování soudu je ale často pod politickým tlakem, zejména pokud jsou z válečných zločinů obviněni vysocí státní činitelé. Některé velmoci - zejména USA - neuznávají autoritu Mezinárodního trestního soud. V roce 2019 USA dokonce vyhrožovaly pracovníkům soudu sankcemi, pokud by se odvážili vyšetřovat americké občany podezřelé z válečných zločinů v Afghánistánu. [4] [5] Vyšetřování a trestní řízení [ editovat | editovat zdroj] Demokratická republika Kongo – vyšetřování válečných zločinů během stále probíhající války. Obvinění směřují k válečným zločinům a zločinům proti lidskosti. Thomas Lubanga Dyilo – odsouzen na 14 let za verbování dětských vojáků. Uganda – vyšetřování zločinů spáchaných vůdci Armády Božího odporu, s přesahem na území Demokratické republiky Kongo, Středoafrické republiky a Jižního Súdánu (v době zločinů ještě pod správou Súdánu).

  1. Seznamte se s davem
  2. Lidi usa
  3. Smuteční oznámení slavičín
Mentalista online ke shlédnutí zdarma
June 16, 2020, 5:03 am