Jak Poznat Kunu Na Půdě

Do otvorů můžete vložit také kovovou síťku, kterou kuna neprokouše. Máte-li podezření, že kuny na půdu šplhají po okapu, omotejte ho ostnatým drátem. Kuny jsou velmi ohebné a protáhnout se skoro všude. 6. Použijte chlorové vápno I když dokážou nadělat pěkný svinčík, jsou kuny čistotná zvířata. Využijte toho a bojujte proti nim chlorovým vápnem – rozsypte ho po podlaze. Kunám zůstane na tlapkách, a když ho z nich budou olizovat, moc si nepochutnají. Proto neustálé šlapání do vápna raději vzdají a odstěhují se. Jaká metoda vyhánění kun se osvědčila vám? Napište nám do komentářů.

Jak poznat kunu na půdě song

Cesta vzhůru pro ní není oříšek, umí dobře šplhat. Kuna se často dostane i do střech novostaveb. Stačí jí k tomu opravu malé štěrbiny pod odstávající taškou na střeše, špatně uzavřená konstrukce nebo když nejsou ve větracích štěrbinách sítě či mřížky. Při zabydlování kuny pošlapávají izolaci a vynášejí ji pryč. Navíc za sebou zanechávají výkaly a zbytky potravy. Jsou-li kuny ve střešní izolaci delší dobu, většinou je nutné střechu rozkrýt a vyměnit izolaci. Před tím je nutný úklid a desinfekce. Je nutné přijít na to, kudy se kuna do střechy dostává, a toto místo opravit. Často j problém přijít na to kudy kuna do střechy chodí. Dobré období je zima, kdy se to dá zjistit pomocí stop ve sněhu, případně podle blátivých otisků tlapek na fasádě domu. Jak se zbavíme kun Zjistíte-li, že máte doma kunu, měli byste zvážit vhodný postup pro její vypuzení. Kuny jsou velmi chytré a nenechají se snadno zmást. Účinnost některých domácích metod, jako jsou různé pachové nástrahy (vlasy, zvířecí moč apod. ) je proto často úspěšná jen krátkodobě, případně vůbec.

Na podobné bázi fungují i rady, že je vhodné koupit hromadu voňavých citronových stromečků do auta. Ty kunám "nechutnají" a raději se přestěhují jinam. Drastičtější metoda spočívá ve vypuzení pomocí chlorové chemie. Na půdu v pravidelných rozestupech rozmístíte chlorové tablety určené pro desinfekci bazénu. Trochu riskantní je podobná metoda s práškovým chloraminem. Je třeba pracovat s rouškou a vyhnat ostatní lidi z dosahu. Po utěsnění se proudem vzduchu vžene prášek do míst předpokládaného výskytu kuny. Vtipná metoda spočívá ve využití vody po holení. Na půdě vyvrtáte malé dírky, do kterých pak injekční stříkačkou vpravíte vodu po holení. Tento odér by pak kuna zaručeně neměla vydržet. Chlupy a vlasy Obecně se říká, že kuna se nedrží tam, kde cítí kočkovitou šelmu. Ani tady však není úspěšnost zaručená, protože jsou obyvatelé domů, kteří mají volně žijící kočky (které kolem domu snižují stavy myší), a přesto se jim kuna na půdě usídlila. Avšak jsou lidé, kterým se osvědčilo sehnat si hrst kočičích chlupů.

Poradit si s kunou, znamená poznat trochu blíže její způsob života. Na rozdíl od své větší a nezávislejší sestry kuny lesní se totiž kuna skalní odjakživa drží v blízkosti lidí. Žije sice v skrytu, ale zanechává po sobě nezaměnitelné stopy a občas i škodu. Usadit se u lidských obydlí je podle ní trefa. Může tu po libosti lovit myši a potkany, na zahrádkách se najde třešně, rybíz, maliny a jiné dobroty. Za prozkoumání stojí i kurníky a králíkárny – a běda těm špatně zajištěným. Ve městech kuny najdou spoustu zbytků v popelnicích a mohou lovit i mláďata zdivočelých holubů. Kunu tak můžete v noci pozorovat třeba i na Staroměstském náměstí v Praze, nicméně těmto šelmičkám svědčí spíše parky, vilové čtvrti, hradní zříceniny a chatové osady. Je neuvěřitelné, jak malým otvorem se umí protáhnout na půdu a jak krkolomnou cestu kvůli tomu někdy podniká. Tady už se dostáváme k situacím, kdy lidé ze sousedství kmotry kuny nejsou příliš nadšení. Poničené obrazy v podkrovním ateliéru, znečištěné prádlo uložené na půdě v koši a další lotroviny provádějí tahle štíhlá zvířátka denně stovkám majitelů chat a chalup.

02. 03. 2011 | Doba čtení 3 minuty Kuna je velmi půvabná a hbitá noční šelmička. Jedna z dvou u nás žijících druhů, kuna skalní, občas zavítá i na zahrady a do lidských obydlí. Na zahradě je vítaná, na půdě již méně. Jak jí zabránit ve vstupu a přitom neublížit? Na půdách našich chat a chalup, a někdy i trvale obývaných domů a jejich stodol, se může objevit kuna skalní ( Martes foina). Zavítá sem s mnohem větší pravděpodobností, nežli její "sestra", kuna lesní. Právě kuna skalní se totiž dovedla přizpůsobit i životu ve vsích a městech, kde loví mimo jiné i holuby. Kuna ze skal a měst V přírodě obývá kuna skalní skalnatou krajinu s roztroušenými lesy – od nížin až po vysoké hory. Kuny v přírodě loví jakoukoli kořist, kterou vzhledem k velikosti zvládnou, a jídelníček si rády zpestří i lesním ovocem. Od kuny lesní ji na první pohled poznáme podle čistě bílé náprsenky, která sahá až na přední končetiny (kuna lesní má náprsenku menší a spíše žlutou). obrázek z archivu Autor: Archiv Jak odradit kunu od návštěvy?

Jak poznat kunu na půdě lyrics

  • Jak poznat kunu na půdě lyrics
  • Rehabilitační ústav hostinné
  • Kuna skalní (aneb jak jsem fotil na půdě) | Příběhy z focení | Články | JirsaPhoto.cz
  • Pasti, naftalín, česnek i lidské vlasy. Jak se lidé zbavují kuny na půdě - iDNES.cz

Zápach, dupání nad hlavou, trus u dveří. To znají všichni, kdo měli tu smůlu, že se jim na půdě ubytovala kuna. Další mohou přidat zkušenost například se zničenou tepelnou izolací a jinými věcmi na půdě. Nevěšte hlavu. Dáme vám několik tipů, jak donutit nezvaného hosta k odchodu. Kuna rozhodně nepatří k nájemníkům, kterých byste si ve svém domě nevšimli. Dává o sobě hlasitě vědět, a to nejen v době páření, ale prakticky každou noc. Na rozdíl od kočky, která umí našlapovat téměř neslyšně, kuna docela hlasitě dupe. Jestliže máte na půdě celou kuní rodinu, možná víte, co jsou to bezesné noci. S řešením ale musíte začít co nejdřív, protože zbavit se kuny na půdě není záležitost jednoho dne ani týdne. Tady je pár rad a tipů, jak na to. Pokud máte žaludek na to nevítaného živočicha fyzicky zlikvidovat, měli byste vědět, že zákon povoluje lovit kunu skalní, jak zní její odborný název, od začátku listopadu do konce února. Celoročně ji můžete lovit jen v oblasti výskytu tetřeva hlušce, tetřívka obecného, jeřábka lesního a koroptve polní.

Možná ale bude nutné tento zákrok preventivně zopakovat, aby se rodina malých šelem s dlouhými ohony nezkusila vrátit zpět. Nevzdávejte to! No a nakonec ta nejméně humánní metoda – past. Je prý taky nejdražší, ale podle zkušeností lidí prý zaručená. Nastražíte past a čekáte a čekáte. Jednou se snad kuna chytí. Pak ji třeba odvezte někam hodně, ale hodně daleko. Všechny nápady, rady a triky můžete samozřejmě libovolně kombinovat a nekonečně dlouho opakovat. K tomu zkusit zjistit, kudy se kuny do domu dostávají, a pokusit se jim přehradit cestu. A při tom všem neztrácet důvěru v to, že jednou budete váš dům zase obývat jen vy, lidé. Rozhodně ten boj nevzdávejte! A důležitá rada na konec. Kdyby vás náhodou napadlo jít na to od lesa, s kunou se spřátelit a pak se s ní po dobrém domluvit na změně bydliště, nedělejte to. Kuna vás totiž začne citově vydírat a už se jí nikdy nezbavíte.

Vsadit se dá na pořádek Aby se kuna cítila dobře, potřebuje přístupové a únikové cesty k domu – stromy poblíž domu, škvíry v trámech a taškách. Vyčištění terénu, položení nové střechy, případně utěsnění prostoru mezi taškami a zdí plastovou sítí ji znesnadní vstup, znechutí ji a vypudí. Velmi kuriózním až krajním řešením, které nám poradil správce záchranné stanice z Kašperských hor, biolog Ivan Lukeš, kde jsme také seznámili s ochočenými kuními mláďaty, je pořídit si vlastní ochočenou kunu. Ta už pak žádnou další do stavení nepustí! Lov kun skalních Podle vyhlášky 245/2002s sb. je lov kun povolen od 1. listopadu do konce února, v oblasti výskytu tetřeva hlušce, tetřívka obecného, jeřábka lesního a koroptve polní lze kunu skalní lovit celoročně. To znamená, že v uvedeném období můžeme kunu zastřelit, nebo odchytit do pasti. To také v mnoha případech funguje. Do želez se kuna chytat nesmí, protože se jedná o trýznění. Kuna skalní je lasicovitá šelma obývající celou Evropu kromě Skandinávie a Velké Británie.

Kromě toho si značkují domov i přístupové cestičky k němu páchnoucím trusem a jejich hlasité šmejdění obyvatele domu budí ze sna. Zcela unikátní je destruktivní vášeň kuny skalní pro motorový prostor automobilů. Zatím se neví, zda se chtějí ohřát od čerstvě vypnutého motoru, nebo jenom zkoumají bezvadnou dutinu. Také se vedou spory, jestli kabely a hadičky překusují proto, že jim překážejí, nebo zda jim chutnají. Každopádně za sebou zanechávají spoušť a nefunkční motor, občas "vylepšený" natahanými zbytky od popelnic. Možná nám chtějí říct: "To máte zpátky za desítky tisíc zvířat přejetých každoročně na silnicích! " Plašiče nepomáhají Mnoho majitelů nemovitostí se proto snaží kuny zbavit. O humánních způsobech vypuzování kun se na internetu vedou košaté diskuze. Nevadí jim pepř, pach chemikálií a dokonce ani petrolej, formalín a savo. Na kuny se sice prodávají elektronické plašiče, ale po čase si kuna na jejich zvuk zvykne, stejně jako na lesklé předměty rozvěšené kolem stavení. Účinkem se míjí i magie: nezabírají ani chuchvalce lidských vlasů pohozených na půdě, ani tygří trus vyprošený v zoo.

Mentalista online ke shlédnutí zdarma
June 17, 2020, 6:29 pm