30 Případů Majora Zemana Studna

Škoda, jinak po všech stránkách atmosférická bomba a možná opravdu první Český horor i když nakonec s logickým koncem. 95% (3. 1. 2020) mchnk Nadprůměrné kvality československého filmového kumštu, na všech tvůrčích frontách, dělají z tohoto dílu nezapomenutelný filmový zážitek s atmosférou, kterou mu může závidět 95% novodobých filmových hororů, vše začíná gradovat již zemanovým popisem vyšetřovacího spisu nad studnou, opravdu skvělé. Nicméně vše spláchnuto zhrzeným, ale morálně čestným pomocníkem VB (již toto spojení je dosti absurdní, vzhledem k jeho profesi), kvůli kterému se vlastně vojsko Varšavské smlouvy dalo na pochod "Loni ve vosmašedesátým mi tu vytloukli okna, všude bylo vápnem napsáno, Maštalíř je fízl, pověste ho! Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby bývali nepřijeli... vždyť v týhle vesnici mě měli všichni rádi". A dodělá to sám Honza. "Je načase začít rozplétat ty loňský nesmysly a tahanice... ". Protože Pražské jaro ´68 bylo lidské a svobodné. (10. 2019) Studna (S03E06) Photo © Česká televize / Jaromír Komárek Jaromír Crha - Během natáčení byl Jaromír Crha po operaci a do uší se mu nesměla dostat voda.

Studna z majora Zemana: Ve skutečnosti nejspíš vraždil syn. A dějiště tragédie? Filmové stopy | Krajské listy.cz

14. 07. 2019 Autor: ČT / repro Popisek: Vyvrcholení hrůzy v seriálu, ve skutečnosti to celé bylo nejspíš jinak FOTOGALERIE Dnešní filmové stopy budou trochu netradiční. Nevydáme se v nich na místa, kde vznikal film, respektive jeden díl seriálu, ale navštívíme obec, kde se zfilmovaný příběh odehrál ve skutečnosti. Příběh Studna ze seriálu 30 případů majora Zemana patřil k těm nejvíce zdařilým z této série a střední a starší generace si jistě vybaví, že při sledování tohoto dílu leckomu běhal mráz po zádech. V seriálu se dvojnásobná vražda Brůnových odehrála v obci Hájice, ve skutečnosti šlo ale o obec Vonoklasy nedaleko Černošic u Prahy a rodina se jmenovala Jelínkovi. Případ, který v únoru roku 1968 otřásl veřejností, je navíc dodnes zahalen rouškou tajemství. Ve skutečnosti nejspíš bylo vše úplně jinak, než film i tehdejší skutečné vyšetřování odhalilo. Šílený otec se sekerou V seriálu mladý Brůna (Jelínek) majorovi Zemanovi nakonec popíše příběh takto: "…Otce jsem si nevšímal, jen vím, že byl divně tichý, zádumčivý, uzavřený do sebe.

V následujícím dokumentu se dozvíte nejnovější informace a zjištění o tomto tajemnem opředeném případu. Video: Studna majora Zemana: Jak to bylo doopravdy / YouTube

Zmizel vyšetřovací spis a zmizely i pitevní protokoly Jelínkových. Přestože se uchovávají už víc než sto let. Jediný dochovaný materiál je až druhotně zpracovaný článek v Kriminalistickém sborníku, kde je vyšetřování případu popsáno. Foto: Příběh Studna ze seriálu 30 případů majora Zemana patřil k těm nejvíce zdařilým a celý případ tak proslavil | YouTube A právě v kriminalistickém sborníku je první důkaz, že na případu je něco špatně: Fotografie hasiče, soukajícího se ze studny při vyšetřovacím pokusu. Aby se ale člověk dokázal vysoukat ze studny, musela být dost úzká, aby se v ní člověk dokázal rozepřít. Jenže když byla dost úzká na rozepření, nebylo v ní dost místa na rvačku. Psali jsme: Vzpomínka na palubního střelce RAF a obránce Tobruku Karla Stanislava Ottu Počítačová simulace i vyšetřovací pokus ukázaly jednoznačně, že otec se synem se nemohli poprat ve studni a pokud syn vylézal ze studny ven a spadl na něj otec, neměl syn šanci na přežití. Takže je jasné, jak to nebylo. Zbývá jen zjistit, jak to bylo.

  • Slezská univerzita v opavě
  • 30 případů majora zemana studna 27
  • Látka na závěsy metráž
  • 30 případů majora zemana - 26 studna
  • South park animákové války
  • Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds asi zklamou výdrží | mobilenet.cz

Takový býval po hádkách se strýcem každou neděli. Vlastně jsem tedy ani nepostřehl, kdy odešel. Ztratil se někde v domě a po chvíli jsem slyšel výkřik. Byla to matka. Myslel jsem napřed, že křičí ze spaní. Bylo zase ticho, ale pak se ten výkřik ozval podruhé. Běžel jsem do ložnice rodičů. Spatřil jsem tam obraz jako z apokalypsy. Maminka ležela přes postel. Měla rozbitou hlavu. Tatínek stál uprostřed místnosti se sekerou a divně se kýval…" Rozuzlení případu je následující: Šílený otec se rozhodne ukončit život celé rodiny a vzít všechno s sebou. Sekerou zavraždí svou ženu, syna donutí zničit zahradu a skočit do studny. Jenže synovi se začne chtít žít. Ze všech sil se souká ven. Když je v polovině, skočí do studny i otec. Horor vrcholí rvačkou ve studni na život a na smrt. Synovi se podaří otce odstrčit a vylézt. Venku už ale najde jen hořící dům. Šílený strachy utíká nocí do sousední vesnice, kde vysílením padá u stavení svého příbuzného. Co píše kriminalistický sborník V kriminalistickém sborníku z roku 1968 je případ popisován takto: "Dne 13.

Důvodem mohl být tlak tehdejší Státní bezpečnosti. Stanislav Jelínek mladší totiž ve skutečnosti nebyl doktor filozofie, nýbrž uznávaný jaderný fyzik. Psali jsme Po uzavření případu pracoval tři roky ve výzkumném ústavu v Moskvě. Po návratu ho jako jaderného fyzika a chemika přidělili na utajovanou armádní základnu v Těchoníně v Orlických horách, kde se v té době údajně pracovalo na látkách a vakcínách zachraňujících život při nasazení chemických a bakteriologických zbraní. Celých 10 let strávil i s rodinou fakticky v izolaci a utajení. Podle některých informací se dokonce mohl podílet na vývoji nových zbraní. Co přesně se na začátku února 1968 ve Vonoklasech 98 odehrálo, se tak nejspíš už nikdy nedozvíme, je ale pravděpodobné, že vše se odehrálo jinak, než je uvedeno v oficiální vyšetřovací zprávě i ztvárněno ve filmové podobě. Stanislav Jelínek mladší zemřel v roce 2002. Rozdíly mezi skutečností a filmem Skutečným důvodem kolapsu otce nebyly majetkové spory v rodině, ale spory se sousedy, které vyústily v soud pro ublížení na zdraví.

Případu Studna, jednomu z nejděsivějších případů naší kriminalistiky, se věnuji už od roku 2014. Když si odmyslíme ideologický balast, byl případ natočen přesně podle reálného – a přesně tak, jak se nestal. Šílený otec se rozhodne ukončit život celé rodiny a vzít všechno s sebou. Sekerou zavraždí svou ženu, syna donutí zničit zahradu a skočit do studny. Jenže synovi se začne chtít žít. Ze všech sil se souká ven. Když je v polovině, skočí do studny i otec. Horor vrcholí rvačkou ve studni na život a na smrt. Synovi se podaří otce odstrčit a vylézt. Venku už ale najde jen hořící dům. Šílený strachy utíká nocí do sousední vesnice. Foto: Případ Studna aneb šílený otec se rozhodne ukončit život celé rodiny a vzít všechno s sebou | YouTube Psali jsme: Českým vojákům naprosto chybí profesionální výživa Ve skutečnosti bylo všechno vyšetřeno tak, jak bylo natočeno. Starý Brůna se ale jmenoval Jelínek, Hájice jsou ve skutečnosti Vonoklasy a mladý Brůna nebyl filosof, ale jaderný vědec. Ze skutečného případu se ale nedochovaly prakticky žádné materiály.

Mluví se tu o tom, že v šedesátém osmém (ten rok se pořád zdůrazňuje) se všechno zbláznilo, málem se věšeli komunisti, a že teď je třeba dát ten bordel do pořádku. Dokonce zazní věta: "Kdo ví, co by se se mnou stalo, kdyby v tom osmašedesátým nepřijeli. " Takže za to by si tenhle díl zasloužil naprostý odpad. Ale je tu Brůna, je tu sekera, je tu studna, je tu opravdové napětí a je tu vtipný holič. Takže tentokrát budu hodnej, oddělím politickou a kriminální stránku a aspoň ty tři hvězdičky tomuhle dílu dám. (19. 11. 2016) Wacoslav1 Neblázněte! Snad nechcete jít dovnitř? Chceme a ty půjdeš s námi! Studna je po všech stránkách kult s nezapomenutelnou atmosférou vygradovanou závěrečnou scénou s neklidným otcem se sekyrou v ruce a stejně tak i scény průzkumu hrobky nebo strašidelného vypáleného domu jsou perfektní, ale přesto, že za tyto aspekty dám plný počet, tak souhlasím s tím, že to zatahovaní událostí roku 1968 do tohoto dílu je trochu nešťastné a zbytečné. Tím spíš, že s případem jako takovým to nemá nic společného.

13. února 1968 shořel ve Vonoklasech na okrese Praha-západ rodinný domek. Dva starší manžele tam hasiči objevili mrtvé, jejich syna našli lidé vyčerpaného až v Černošicích. Rodina Jelínků, které dům patřil, žila v ulici Ke strouze tak, že o ní nikdo ze sousedů téměř nevěděl. Otec Stanislav (57), matka Marie (53) a syn Stanislav (37), inženýr jaderné fyziky, nikoho nepotřebovali a nikoho k sobě nepouštěli. České Psycho Karel Malý (72) sloužil na odboru vyšetřování krajské správy Sboru národní bezpečnosti v Praze. Je posledním žijícím policistou, který masakr ve Vonoklasech vyšetřoval. "Naši skupinu pěti lidí tehdy vedl major Josef Strouhal. Dal dohromady speciální tým, zapojil i místní kriminálku, soudní znalce z oboru biologie i psychologie a psychiatrie. Byla to slušná řádka lidí, " říká. Případ vzbudil ohromnou pozornost. Není divu, spálené ženské tělo v ložnici v prvním patře, mrtvola muže ve studni na zahradě a jejich bezvládný syn daleko od místa činu – to byla skutečná záhada. "Jako film od Hitchcocka, však jsme mu také říkali české Psycho, " dodává kriminalista.

  1. Aparthotel svatý vavřinec
Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš
June 17, 2020, 1:08 am