Jak Utopit Dr. Mráčka Aneb Konec Vodníků V Čechách

Komedie měla hvězdné obsazení. Jak vznikly podvodní triky? V současné éře počítačových kouzel jde ve filmu zařídit snad úplně všechno, ale v době, kdy se točila komedie o vodnících, musel si šikovný kameraman – v tomto případě Vladimír Novotný zvaný Mulínek – poradit jen s mechanickými pomůckami. Pro vodní a podvodní scény sloužil na Barrandově v trikovém ateliéru velký bazén ohřívané vody, aby se herci při natáčení nenastydli. Jistě si vybavíte scénu, v níž schází vrchní vodník Wassermann v doprovodu doktora Mráčka po schodech do svého podvodního skladiště hrníčků s dušičkami, aby mu ukázal, jak moc je zámožný. Wassermann sestupuje i vystupuje z vody naprosto suchý, kdežto Mráček je celý promáčený a ještě má chudák co dělat, aby se neutopil. Pro tyto případy měl bazén na svém konci volný prostor s přepadem vody a architekt postavil dekoraci sklepení tak, aby Hanzlík šel do vody a Kopecký do sucha. Kamera vše snímala v rovině hladiny, čímž se ztratil při správném nasvícení rozdíl mezi suchou a mokrou polovinou schodiště.

Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách – Wikipedie

Na nesmrtelnou vodnickou komedii se můžete těšit ve čtvrtek. Teď s námi mrkněte do zákulisí natáčení. Jak utopit doktora Mráčka 2 Příběh povedené vodnické rodinky Wassermanů, které velí Miloš Kopecký se svou ženou Mílou Myslíkovou, nás nepřestává bavit ani 40 let od svého vzniku! Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách - upoutávka Jejich dceru Polly hrála Eva Trejtnarová, která od sňatku s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem užívá jeho jméno a stala se uznávanou spisovatelkou. Další členy vodnické rodinky ztvárnili Vladimír Menšík, František Filipovský a Zdeněk Řehoř. Ten převzal roli Aloise po Janu Libíčkovi, jenž podlehl 24. května 1974 přímo na place na začátku natáčení dvojnásobnému infarktu. Bylo mu teprve 43 let… Autor: Archiv Blanky Kovaříkové Hanzlík byl zamilovaný do krásné Libušky Komedie měla hvězdné obsazení. Vodnickou holku Janu si zahrála Libuše Šafránková, která pouhý rok předtím získala ohromnou popularitu díky Vorlíčkově pohádce Tři oříšky pro Popelku. Jejím partnerem, bytovým referentem Jindřichem Mráčkem, se v komedii stal Jaromír Hanzlík.

Jak utopit dr. mráčka aneb konec vodníků v čechách online

2. 2019 Skvělá komedie, plná triků od režiséra Vorlíčka, s nápady od Macourka se skvělými herci, Menšíkem, Kopeckým, Zázvorkovou, často se k filmu vracím... Hodnocení: 7 / 10 Přidáno: 29. 5. 2018 Vzato ze zajímavostí Postavu vodnice Matyldy měla původně hrát paní Helena Růžičková. Tato role ji byla psána přímo na tělo. V době realizace však bylo účinkování ve filmech Heleně Růžičkové zakázáno. A tak bylo role nabídnuta Myleně Myslíkové. Zde se někdo překlepl, neboť tato herečka se jmenuje Milena Myslíková a nikoliv Mylena Myslíková. Hodnocení: 9 / 10 Přidáno: 28. 12. 2016 Nadstandardní záležitost, inteligentní podívaná s výborným nápadem, vtipem, kde je konec zelených vodníků s rybníčkem Brčálníčkem. Ale zlikvidovat se dokážou spolehlivě. Přidáno: 29. 7. 2015 Moc hezký film. Tehdy to šlo i bez počítačových trikových efektů, ty, co jsou ve filmu, se dělaly tak nějak na koleně. Jaromír Hanzlík mi udělal radost, že není ve dvojici s D. Kolářovou, kterou opravdu nemám ráda narozdíl od Libušky Šafránkové.

Jak utopit dr. mráčka aneb konec vodníků v čechách pisnicka

Zvládneme to zaplatit pane Lorenc? S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů. Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby. Detail filmu Komedie / Rodinný Země původu: Československo Natočeno v roce: 1974 Délka: 96 min Režie: Václav Vorlíček Hrají: Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Stella Zázvorková, Míla Myslíková, Vlastimil Hašek, Jiří Hrzán, Miroslav Masopust, Gabriela Wilhelmová, Čestmír Řanda st., Eva Trejtnarová-Hudečková Filmový záběr Skutečnost - fotografie (2) Místo na mapě Čas záběru od začátku filmu: 00:04:05 Popis děje na záběru: Požárnící vytahují autobus z Vltavy. Autor záběru: ozzy Místo objevil: Redakce Autoři fotografií: ozzy, honajz Adresa místa: řeka Vltava u Vyšehradského tunelu, Praha-Podolí Země: Česko GPS souřadnice: 50. 062938, 14.

 1. Svatební šaty | velký výběr - 415 kousků - GLAMI.cz
 2. Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách - Bio Central
 3. Moje dm prihlaseni en
 4. Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974) | ČSFD.cz
 5. Jak utopit dr. mráčka aneb konec vodníků v čechách csfd
 6. Jak utopit dr. mráčka aneb konec vodníků v čechách online film
 7. Měrná tepelná kapacita páry
 8. Sekty v čr
 9. Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974) - Misantropova sbírka filmových hlášek
 1. Ji jí cvičení
 2. Jak jsem poznal vaši matku 5x14
H2o: stačí přidat vodu
June 14, 2020, 2:29 pm