Malý Munsterlandský Ohař

Chov v ČR [ editovat | editovat zdroj] První zástupce tohoto plemene se v Česku objevil okolo roku 1920, kdy byla pár let na to založena první chovatelská kniha. V roce 1935 byl založen Spolek pro chov německých dlouhosrstých a münsterlandských ohařů. Vedoucím tehdejší plemenné knihy byl ing. Františkem Ševčíkem. V době okupace Česka byl spolek zrušen a obnoven až v roce 1945. [3] Spolek fungoval v pořádku až do roku 1953, kdy byl přejmenován tak, jak ho známe dnes — na Klub dlouhosrstých ohařů. V Česku toto plemeno zastřešuje Klub dlouhosrstých ohařů. Nachází se zde i více než třicet chovatelských stanic (leden 2015). [4] Nejvíce rozšířený je v zemi svého původu, tedy Německu, krom toho jej ale najdeme v celé střední a západní Evropě. Je ale méně rozšířený než malý münsterlandský ohař. Povaha [ editovat | editovat zdroj] Velký münsterlandsný ohař Velký münsterlandský ohař je aktivní a bystrý pes s velmi vyvinutými loveckými pudy. Je oddaný a věrný svému pánovi i celé jeho rodině. Je poslušný a ne moc dominantní.

Malý munsterlandský omar sosa

Malý münsterlandský ohař | foto: Jan Tichý Země původu: Německo Zařazení: FCI sk. VII - ohaři Standard č. 102 Historie: Menší příbuzný velkého münsterlandského ohaře patří mezi plemena, ve kterých se snoubí pracovitost, elegance, inteligence a přítulnost vůči člověku. Ve své zemi původu bývá někdy nazýván Heidewachtel, což by šlo přeložit jako stepní křepelka. Jedná se o plemeno, které své okolí vnímá do detailu, a proto mu dříve říkali Špion. Malý münsterlandský ohař patří mezi poměrně mladá plemena. Základy jeho chovu položili chovatelé v Německu okolo roku 1920. Výchozím plemenem byl velký münsterlandský ohař, který byl spojován s dalšími evropskými dlouhosrstými ohaři a patrný je i vliv plemen španělů. Malý münsterlandský ohař patří velikostně mezi nejmenší ohaře. Práci, pro kterou je určen, ale vykonává leckdy lépe, než někteří větší příbuzní. Jeho přátelská a vůči lidem kontaktní povaha z něj dělá i výborného psa společenského a sportovního. U nás se malí münsterlandští ohaři chovají poměrně dlouhou dobu a jsou mezi myslivci velmi oblíbeni.

Až v roce 1921 se začalo chovat podle standardu, který publikoval Dr. Friedrich Jungklaus. Svůj podíl na formování německých ohařu mají podobní lovečtí psi z Francie, zejména nejblíže stojí Bretaňský ohař. Myslivci tedy musejí počítat s méně pevným vystavováním, které však nahradí chutí do práce a všestrannosti.

Malý munsterlandský ohař štěně prodej

Pro celou rodinu je MMO ten nejlepší parťák a kamarád, jakého si umím představit. :) Inzeráty Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní. Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky. Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře! Diskuze Vstoupit do diskuze

Povaha a chování: Malý münsterland je temperamentní, inteligentní a velmi přátelský pes. Je výborně cvičitelný i ovladatelný a má vrozenou loveckou inteligenci. Výborně vystavuje, je ochotný aportér, dobře pracuje ve vodě a cizí mu není ani práce loveckého psa v lese. Vzhled: Harmonicky stavěné plemeno, které působí elegantním a vznešeným dojmem. Psi měří kolem 54 cm, feny jsou asi o 2 cm menší. Srst je středně dlouhá a hustá, dobře přiléhá a nepropouští vodu. Nejčastěji má hnědou a bílou barvu. Průměrný věk: 14 - 15 let Péče: Plemeno je z hlediska péče zcela nenáročné. Nemá žádné speciální nároky na výživu a srst stačí pravidelně kartáčovat. Výborně snáší pobyt v kotci i v bytě. Potřebuje, stejně jako většina ostatních psů, dostatek pohybu a psychické zaměstnání Chovatelský klub: Klub dlouhosrstých ohařů

Malý münsterlandský ohař - Vše o plemeni

Má výborný čich. Je to hravé a společenské plemeno, které nejraději tráví den s příslušníky jeho "smečky". Není nervózní ani agresivní. Nevyhledává za každou cenu spory. S dětmi vychází dobře. Má vysoký práh bolesti, a tak mu dětské hry nevadí. Má sklony pronásledovat rychle se pohybující předměty, proto může být problém při seznamování se s některými domácími zvířaty ( kočky, ovce, slepice). Nemá problém vycházet s jinými psy díky tomu, že není moc dominantní ani agresivní. Péče [ editovat | editovat zdroj] Toto plemeno je nenáročné na údržbu. Jeho srst vyžaduje občasné pročesávání, mytí šamponem ji nevadí. Dobře psa chrání před vnějšími vlivy, ať už je to chlad nebo voda. Srst je středně dlouhá, hustá a spíše rovná, než kudrnatá. Tvoří výrazné praporce na uších a ocasu, do kterých se často chytají bakterie, když pes slídí při zemi, proto jim někteří chovatelé volánky mírně zastřihávají. Velký münsterlandský ohař vyžaduje mnoho pohybu veškerého typu, ať už se jedná o lov nebo dlouhé túry.

Malý münsterlandský ohař

Srp, 2013 Kategorie: Štěňata na prodej

Malý münsterlandský ohař 🐶 | SpokojenyPes.cz

  • Edna,cz
  • Volební preference listopad 2019 e
  • Milán se pyšní pátou největší katedrálou na světě
  • Hvězdárna a planetárium české budějovice s pobočkou na kleti otevírací doba
  • Malý münsterlandský ohař (102) - štěňata na prodej | cz.DOGVA.com - inzerce psů
  • Malý
  • Malý munsterlandský omar sosa
  • Vaření ve vakuu kuchařka

Hlavně by se na ní ale začaly vytvářet slepené chuchvalce. Péče o uši a drápky [ editovat | editovat zdroj] Tyto psy často trápí zánět zevního zvukovodu, který postihuje hlavně menší plemena s delší srstí na uších, která vytváří volánky. Pokud pes klepe hlavou nebo uši podivně smrdí, je nutné navštívit veterináře, protože právě toto jsou příznaky zánětu. Dlouhou srst z uší je nutno vytrhávat. Ušního mazu se zbavte tím, že namočíte vatový tampon do vincentky či jiné desinfekce a uši jemně vytřete – na ušní tyčinky rovnou zapomeňte! Drápky si pes obrušuje o chodník nebo asfalt a není nutné je střihat, pokud nebudou moc dlouhé. V tom případě to můžete sami zkusit doma nebo o to poprosit veterináře. Pohyb a aktivita [ editovat | editovat zdroj] Protože je tento pes velmi aktivní a hravý, je nutné mu dopřát dostatek pohybu. Je pro něj vhodný veškerý pohyb. Má rád plavání a aportování z vody. I přes to, že je malý, má téměř nevyčerpatelnou zásobu energie, a pokud si ji nevybije na procházce nebo při hře, může se stát nervózním, v extrémních případech dokonce agresivní.

  1. Air bank devizový účet
H2o: stačí přidat vodu
June 15, 2020, 1:22 am