O Statečném Kováři

 1. O statečném kováři námět
 2. O statečném kováři – Wikipedie
 3. O statečném kováři text
 4. O statečném kováři ke stažení

Mikeš s její pomocí zruší černou magii Černého krále a zlomí jeho moc, když rozdrtí černé vejce, v němž je ukryta. Na hradě se zatím chystá svatba princezen s Ondrou a Matějem. Mikeš dorazí právě včas, aby zabránil jejich korunovaci. Král je radostiv, že jej Mikeš nezklamal a předá mu svou vládu. Mikeš se ožení, ale raději než kralování má práci v kovárně, kde často pobývá. Ušetřil životy Matěje i Ondry, kteří se vrátili ke svým původním pánům: Matěj trpí pod jhem mlynáře a Ondra musí kácet bory. Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. Citáty [ editovat | editovat zdroj] Hoř světýlko, plápolej, tupou sílu udolej. – Mikšova ochranná mantra Orel se křídly rozmáchl kováři. - při odchodu do světa Odkazy [ editovat | editovat zdroj] Reference [ editovat | editovat zdroj] Související články [ editovat | editovat zdroj] Tři srdce Externí odkazy [ editovat | editovat zdroj] O statečném kováři na

O statečném kováři námět

 1. Nekonečná láska 105-106
 2. Právo pro každého: Občanské soudní řízení — iVysílání — Česká televize
 3. O statečném kováři online
 4. O statečném kováři – Wikipedie
 5. Sms zdarma seznam
 6. Povinné čipování psů 2020
 7. Případy pro laura ingraham
 8. Ordinace v růžové zahradě 2 826
 9. O statečném kováři herci
 10. Dragoubou z

O statečném kováři – Wikipedie

Videa Fotogalerie Auto videa Online radia +43 | 14 965 x Autor: Přidáno: 3. 4. 2019 Zobrazit dalších 30 videí Popis: Více na ČSFD - Související videa Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

O statečném kováři text

[2] Děj [ editovat | editovat zdroj] Silný a zvědavý kovářův syn a učeň Mikeš se vydává do světa. Cestou se k němu přidávají dva siláci, jedlík a mlynářský pomocník Matěj a dřevorubec Ondra. V hospodě se dozvědí o podivném zmizení tří princezen z království a rozhodnou se po nich pátrat. Zatímco Mikšův charakter zůstává během pátrání stále pevný, jeho společníci podléhají lákavým iluzím a kouzlům, čímž odhalují, že jim jde především o vlastní prospěch. Mikeš se nedá obalamutit kouzly a podaří se mu uzmout vousy strašáka, který postupně omráčil jeho druhy při vaření oběda. Vytržením vousů se strašák změnil na babici, která se jich dožadovala nazpět. Jejich tření babici velmi trápí a ta nakonec svolí, že Mikšovi pomůže najít princezny. Ty unesl z pomsty Černý král. Mikeš vysvobodí dvě z nich a předá je kumpánům, kteří ho ale zradí a nechají ho v podzemí. Mikeš se vydává zachránit třetí princeznu, která mu připadá navýsost atraktivní. Nakonec vyjde najevo, že právě ona je zakleta do oné ohyzdné babice.

O statečném kováři ke stažení

O statečném kováři Původní název O statečném kováři Země Československo Jazyk čeština Délka 78 min. Žánr pohádka Scénář Bohumil Steiner Jaroslav Petřík Režie Petr Švéda Obsazení a filmový štáb Hlavní role Pavel Kříž, Ján Kroner, Vlado Müller, Lubor Tokoš, Ladislav Trojan, Míla Myslíková, Petr Čepek, Jiří Krytinář, Jiří Knot, Viliam Polónyi, Martina Gasparovičová, Oldřich Velen, Magda Reifová, Václav Kotva, Karel Semerád, Taťána Čechovská Hudba Petr Ulrych Kamera Jiří Kolín Střih Antonín Štrojsa Výroba a distribuce Premiéra 1983 Produkční společnost Filmové studio Gottwaldov [1] O statečném kováři na ČSFD FDb IMDb Některá data mohou pocházet z datové položky. O statečném kováři je česká filmová pohádka režiséra Petra Švédy z roku 1983 natočené na motivy pohádky Neohrožený Mikeš Boženy Němcové. [1] Tvůrci [ editovat | editovat zdroj] Námět: Božena Němcová pohádka Neohrožený Mikeš Režie: Petr Švéda Pomocná režie: Ivan Frič Scénář: Bohumil Steiner, Jaroslav Petřík Hudba: Petr Ulrych Kamera: Jiří Kolín Kostýmy: Šárka Hejnová Střih: Antonín Štrojsa Zvuk: Radomír Koutek Místa natáčení [ editovat | editovat zdroj] V pohádce se objevuje zřícenina hradu Sirotčí hrad, hrad Buchlov, Kuželovský větrný mlýn, skanzen ve Strážnici a klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích.

 1. Pražské jezulátko
 2. Madonna z veveři full
 3. Anglická růže
 4. Divadlo český těšín
 5. Tyristor zapojení
H2o: stačí přidat vodu
June 21, 2020, 3:41 am