Co Nedávat Do Sušičky

Domácnost Články Lucie 4. února 2020 Sušička prádla je praktický pomocník, bez něhož si řada žen (a mužů) nedokáže představit existenci. Ušetří vám čas, žehlení a odstraní prach, chlupy a alergeny. Na druhou stranu při nesprávném používání vám může zničit oblečení. Stejně jako do pračky nepatří některé kousky, tak ani do sušičky nedávejte všechno oblečení, ať se vám nezničí. Pokud teprve se sušičkou začínáte, pravděpodobně vám několik prvních kousků prádla zničí. Není to tím, že byla vaše sušička nekvalitní, ale tím, že jste tam dala něco, co tam nepatří. Místo prádla, které je nadýchané a suché, z ní vytáhnete sražený kus hadru, který můžete hodit do koše. V čem děláte chybu a co byste měla udělat příště lépe? V první řadě přečtěte si manuál ke své sušičce, kde se píše, co smíte a nesmíte sušit. Každá sušička je jiná, novější může mít speciální programy a ty pak můžete použít na jemné prádlo, starší je mít nemusí. Zpravidla jsou novější sušičky vybaveny lepšími programy, díky kterým vám nezničí svetr nebo halenka.

Co nedávat do sušičky make

  1. Proč prádlo ze sušičky nevoní & Tipy a triky na voňavé prádlo | ARecenze
  2. Co nedávat do sušičky open
  3. Tini: Violettina proměna ke stažení zdarma | MovieIN.cz
  4. Co nepatří do sušičky? Jaké prádlo tam nedávat?

Pořídili jste si domů sušičku na prádlo, ale máte přece jen trochu obavy? Nechcete si zničit své oblíbené kousky? Poradíme vám, co nedávat do sušičky, a vůbec jak si práci s tímto šikovným domácím pomocníkem maximálně zjednodušit a zefektivnit. Sušička není vhodná pro úplně všechny druhy oděvů. Horký vzduch je může srazit, poškodit nebo dokonce potrhat. Je třeba pečlivě číst štítky, které vaše oblečení má. Na mnoha z nich najdete přímo zákaz rychlého sušení a sušičky. Nejčastěji se s ním setkáte na vysoce kvalitních materiálech: vlně, hedvábí nebo kašmíru. A totéž doporučení platí i pro křehké a jemné materiály, např. elastan. Existuje šest hlavních skupin oblečení, které se v žádném případě do sušičky nehodí. Pro začátek se vyplatí nalepit si jejich seznam do koupelny nebo na jiné, dobře viditelné místo. Za pár dní už pak tento tahák zcela jistě nebudete potřebovat. Plavky a koupací obleky Ty rozhodně na prvním místě. Všechno vyrobené z spandexu se vlivem vysoké teploty ničí a ztrácí elasticitu.

Co nedávat do sušičky believe

Čtěte symboly na oblečení Jestli můžete dané oblečení vložit do sušičky prádla, jednoduše zjistíte na štítku. Na štítku jsou symboly nejen pro sušení, ale i pro žehlení a praní. Jednoduše poznáte, jestli můžete nebo nemůžete dát oblečení do sušičky. Čtverec s kruhem uprostřed - prádlo můžete sušit v sušičce Čtverec s přeškrtnutým kruhem - prádlo se do sušičky nehodí Čtverec kruhem a tečkami uvnitř - sušit při nízkých teplotách (jedna tečka) nebo vysokých teplotách (dvě tečky). Prádlo s aviváží do sušičky nedávat Perete prádlo s aviváží? V tom případě moc sušičku nevyužijte, jelikož mnozí výrobci nedoporučují sušení prádla, které pralo společně s aviváží (a je jedno, jestli to byla pouze malá kapka). Aviváž zanáší filtr textilních vláken, což se projeví horším sušením, přehřívání kompresoru i vyšší spotřebou. Pokud chcete krásně voňavé prádlo, použijte místo aviváže při praní, přípravky do myčky. Prodávají se vajíčka, kuličky a vůně Které oblečení tam nepatří? Plavky a stahovací prádlo tam nedávejte Do sušičky prádla rozhodně nedávejte plavky a stahovací prádlo, které by se sušením vytáhlo a zničil vy se jeho tvar.

Mnohdy tak můžete své oblíbené kousky zlikvidovat už po jednom krátkém sušení. A platí to pro všechny typy plavek – od bikin až po ty celotělové. Podprsenky I v pračce bychom je měli prát s co největší opatrností, a co teprve sušička! Jestliže je tam zapomenete, rychle ztratí tvar i potřebnou pevnost. Z elegantní podprsenky se tak rázem stane kus hadru, vhodný tak akorát k dekoraci popelnice. Gumové koupelové předložky Vypadá to lákavě, že? Ovšem guma, které se stará o ideální přilnutí rohožky k podlaze, se v sušičce velmi rychle a snadno rozpadá. A co víc – může dokonce způsobit nebezpečný požár. To v žádném případě neriskujte, mnohem bude lepší postupovat při sušení koupelnových koberečků starými osvědčenými způsoby. Punčochy a punčocháče I když je dáte do sušičky pouze na pět minut, riziko zamotání a puštěných ok bude obrovské. Nechte je raději vyschnout vedle radiátoru. Jsou tak jemné, že to zaručeně nepotrvá dlouho. A pokud je přece jenom potřebujete okamžitě, vezměte si raději k ruce osvědčený fén.

Oblečení s flitry Máte blůzu s flitry kolem výstřihu? Nebo dokonce šaty, které jsou jimi doslova pokryté? Neriskujte a do sušičky je nedávejte. Snadno se roztaví a ztrácejí barvu. Přehoďte raději takové oblečení přes věšák a nechte uschnout volně na vzduchu. Riziko jeho poškození tím minimalizujete. Kožichy a kožené bundy Je to vskutku lákavá možnost, ale jen o té doby, než zjistíte, že ovčí kůže se při kontaktu s vysokou teplotou smrští. A totéž platí i pro jiné druhy kůže. Pověste proto své kožichy a kabáty raději na teplé místo a počkejte, až vyschnou. Naopak sportovní oblečení, včetně cyklodresů a legín, si se sušičkou rozumí. A poněkud překvapivě i tenisky nebo třeba polštáře z peří. Ty dejte do sušičky zcela bez obav.

  1. Podání daňového přiznání 2019
Převody jednotek délky příklady
July 13, 2020, 6:19 am