Černý Petr Film

Obsah filmu Černý Petr Pronikavá psychologická a sociologická generační studie skládá mozaiku drobných, zdánlivě bezvýznamných událostí v životě šestnáctiletého učně, to vše s komediálním nadhledem a porozuměním pro svět otců i synů té doby. Film, který autenticky zobrazuje hledání mladých lidí i generační odcizení, v podtextu odhaluje pokleslost poměrů poznačených provinčností a frázovitostí. ***** Tvůrci se zcela podřídili naturelu protagonistů (excelují tu kapelník kolínské dechovky Jan Vostrčil, známy z dalších vynikajících filmů, a posluchač DAMU Vladimír Pucholt), dialogy tak vyvolávají dojem magnetofonového záznamu autentických rozhovorů. Dobromyslné... TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >> Nejnovější komentáře k filmu Hodnocení: 2 / 10 Přidáno: 11. 11. 2017 Méně známý Formanův film. V podstatě stejný, jako ty známější. Příběh (příběh!? ) plyne, lidi žvaní, moc smyslu v tom nehledejte. Až moc velké umění. Přidáno: 24. 1. 2017 Tak já nevím jak to hodnotit. Něčím mne to fascinuje, a přitom je to blbina.

Ikea černý most

Video © Národní filmový archiv Nastala chyba při přehrávání videa. Výborně vypointované vtipné dialogy. Námět a scénář: Jaroslav Papoušek. Čas v životě náctiletého učně Petra plyne během několika málo dnů relativně poklidně a zdánlivě se nic neděje. Ovšem zachycení každodennosti je, myslím, stoprocentní. Jednotlivé dialogy mezi vedoucím - Petrem, otcem - Petrem, matkou - Petrem, Pavlou - Petrem (ty byly jako vystřižené ze Škvoreckého Prima sezony) nebo Čendou - Petrem mi přišly jako monology, kdy jedna strana moc nevnímala tu druhou. Za všechny: Čenda: "Ahóóój! slyšíš to? Petr: "Hoj" Č: "Říkám ahóój. " P: "Hoj". Další hlášky: 1. Čenda: "Smím prosit? " Dívka: "Vždyť nehrajou. " 2. "Zelená uklidňuje oči. " "Tak proto jsou krávy tak klidný. " 3. "Představ si, že Pavlu Vrbovou olizujou plameny. " "Plameny se maj. " Zajímavý komentář: Radko. (4. 1. 2009) evulienka3 Nebyť roku vzniku tohto filmu, podozrievala by som autorov, že mi dali do obývačky skrytú kameru a potom spísali moje dialógy s dcé geniálne napísané a vlastne aj stvárné.

Obsah Do samoobsluhy potravin v Kolíně pouští ráno před otevřením vedoucí prodavačky. Oznámí jim, že přijde nový učeň, před nímž se mají vyjadřovat slušně. Pak dá šestnáctiletému nesmělému a tichému Petrovi po krátkém školení úkol. Má nenápadně hlídat zákazníky, kteří by mohli krást. Petr na to svědomitě dohlíží; jeho pozornost upoutá podezřele se chovající zákazník. Má dojem, že seriózně vypadající pán, který najednou rychle opustil prodejnu, něco ukradl. Své podezření oznámí pokladní, ta jej pošle za pánem na ulici. Mladík neví, jak má muže oslovit, proto jej až příliš nápadně sleduje po celém městě až k jeho domu. – Doma se Petra vyptává rozčílený otec, co celý den dělal. Vyčte mu špatný postup s domnělým zlodějem a dá mu dlouhé "kázání", ve kterém mu kromě jiného zdůrazní, že se už musí chovat jako dospělý. Matka se syna snaží hájit poukazem na jeho mládí. – V sobotu otec diriguje dechovou kapelu. Petr se v hotelové restauraci sejde s kamarádem zvaným Sako. Povídají si o studentce Pavle, kterou má Petr rád.

Hodnocení: 10 / 10 Přidáno: 2. 9. 2009 Česká klasika, kdo má rád Homolky, tak se mu to bude líbit. Neskutečná scéna s ahój nemá chybu...... Hodnocení: 4 / 10 Přidáno: 4. 2009 Film určený jen pro konkrétní skupinu diváků, který tenhle netradiční žánr asi osloví. Mě neoslovil a postrádal jsem během celého filmu jakousi nit návaznosti. Navíc jsem nikdy neměl rád Vladimíra Pucholta. 10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film Tajemství zlatého Buddhy (1973) Tajemství zlatého Buddhy Hostinec U létavého draka (1971) [TV inscenace] Hostinec U létavého draka Saturn 3 (1980) Saturn 3 Bojovník (2015) Southpaw Manželství na úvěr (1936) Manželství na úvěr Brewsterovy milióny (1985) Brewster's Millions V hlavní roli Pancho Villa osobně (2003) [TV film] And Starring Pancho Villa as Himself Šíleně šťastná (2015) La pazza gioia Protivný sprostý holky 2 (2011) [TV film] Mean Girls 2 Jako zvířata v kleci (2010) The Wrath of Cain

Černý petr film obsazení

A další "geniální" scény. Ne. Fakt nechápu, v čem spočívá to UMĚNÍ, hodnota Formanových českých filmů; americké jsou něco jiného - tam ji jakžtakž chápu, jen nejsou můj šálek. Přidáno: 12. 2012 Krásná Pavla Martínková jako Aša a kouzelná Majka Gillarová. Kdepak je vám dneska holky konec? Jinak bezva film, mladí to v té době asi moc lehké neměli. Ale to asi nikdo, dvacet let po válce. Hodnocení: 6 / 10 Přidáno: 7. 12. 2011 Myslím, že toto je první velký film rmana a už zde se rýsuje to co má v některých dalších filmech. Umí si rejpnout a náš národ má přečtenej:-)Slušný debut. Hodnocení: 8 / 10 Přidáno: 13. 2010 Neměla to ta mládež ve třiašedesátým lehké, jen co je pravda. Otravně starostliví rodiče, nudná práce, nemotorné randění a hlavně vnitřní ticho na otázku "Co chceš dělat? " Něco jinak a něco stejně jako dneska. Forman to v Černém Petrovi vystihl dokonale ale hlavně pro svojí dobu. Pro mě je tenhle předvoj nové vlny přece jen o něco méně záživny, než pozdější perly, ale i tak jsou tu hodně zábavná místa, konkrétně všechna, kde se vyskytuje Pucholt.

Pan Forman je "zákeřný" režisér. Hodnocení: 9 / 10 Přidáno: 19. 4. 2013 Prima film, dodnes slyším Pucholtovo " ahooooj". Prostě obyčejný příběh o mládeži té doby, něco jako dokumentární film. Ty scény jsou prostě autentický, podle mě, že je nebylo třeba hrát a právě proto jsou k pousmání. Příjemný film. Určitě to není ztráta času. Přidáno: 21. 2013 Film o nezapomenutelných hláškách, které byly ozdobou tohoto filmu. Kdybych film hodnotil jen jako celkový dojem, tak bych to nazval jako hodně slabým dílem, poněvadž jsem postrádal nějakou zápletku, která mi zde přišla opravdu chudá a podprůměrná, ale je pravda, že šlo především o to natočit reálný snímek a to se povedlo. Zde vidíme, že dřívější doba byla opravdu jiná a pro nás co si jej neprošli tak trošku "směšná". Miloš Forman zaslouží obdiv, je to velký člověk. Hodnocení: 3 / 10 Přidáno: 14. 2. 2012 Slyšíš ten rozdíl: "Ahój. " "Hoj. " To je opravdu monolog jako ze života. Snaha sbalit holku tím, že si k ní sednu, nic neřeknu, a pak poděkuju, a ještě předtím řeknu kámošovi "Sleduj mě".

Černý petr film sur

– Před školou Pavla chce, aby kamarádka zavolala na Frantu. Petr na dvoukoláku veze obrazy, které samoobsluha dostala z ředitelství. Jednu z výloh na náměstí upravuje Sako, Petr mu vypráví o sobotní zábavě a přizná se, že má s Pavlou rande. – Ve skladu samoobsluhy probíhá inventura. Petr vybalí obrazy, vedoucího samoobsluhy a inventurníka zaujme reprodukce obnažené Spící Venuše od Giorgioneho. Inventurník zalituje, že ženy nechodí nakupovat nahé. Vedoucí si ihned představí, jaký by díky tomu byl nábor učedníků, protože většinou dostanou jenom kriply. Petr se na něj nechápavě podívá. Obraz spadne a rozbije se. – Petra s dvoukolákem zahlédl i otec. Doma ho opět počastuje poučovacím proslovem. Matka je pohoršena, že syn musí vozit takové sprosťárny. Sako hraje venku na kytaru s kamarády a zpívá. Petr čeká u řeky na Pavlu. Prohlíží si reprodukci Venuše a ukáže ji dívce. Chce, aby se sešli i zítra a mluví o tom, jak ho rodiče omezují, napomínají a hlídají. – Otec jde Petra do obchodu zkontrolovat.

Černý petr film.com

Představitel hlavní role Ladislav Jakim studoval v té době práva, Vladimír Pucholt, představitel zednického učně Čendy, studoval DAMU.

  1. Černý petr film streaming
  2. Makro černý most
  3. Hledejte: angličtina pro samouky | Ulož.to
  4. Chronická žilní insuficience
  5. Nejlepší horory všech dob
  6. Sportovní hala české budějovice stáří

Jinak mě ten generační střet rodičovských mouder a mladické nerozhodnosti docela bolel. Při vzpomínce na svou cestu k prvnímu nesamoobslužnému výstřiku jsem v tom však našel i trošku porozumění. (11. 12. 2016) Photo © Filmové studio Barrandov Ladislav Jakim, Pavla Novotná - Nátačení i s dokumentem Kdyby ty muziky nebyly (1963) trvalo 7 týdnů. ( cariada) Film měl velmi omezený rozpočet, a údajně proto Forman obsadil do hlavních rolí neherce. Tím ovšem definoval poetiku své rané, ale i pozdější tvorby, kdy často sázel na neokoukané a více méně neznámé herce. Jedinou výjimkou byl Vladimír Pucholt, který v té době studoval 4. ročník pražské divadelní akademie. ( Kubrickon) Film vyhrál první cenu na festivalu v Locarnu, kde porazil i největší režijní osobnosti své doby, jakými byl iniciátor francouzské nové vlny Jean-Luc Godard s filmem Pohrdání (1963) či Ital Michelangelo Antonioni se snímkem Červená pustina (1964). ( Kubrickon)

Tragikomedií o šestnáctiletém mládenci, který je v prvním zaměstnání konfrontovaný s pokrytectvím dospělého světa, debutoval Miloš Forman jako tvůrce celovečerních hraných filmů. Tehdy jednatřicetiletý režisér natočil v roce 1963 volně plynoucí civilní příběh, který je současně pronikavou sociální studií. Hlavní hrdina Petr nastoupí do maloměstské samoobsluhy jako prodavač, jeho úkolem je však hlídat zákazníky, kteří by se snad pokoušeli odejít s nezaplaceným zbožím. Vedoucí samoobsluhy vystupuje vůči Petrovi jako autorita bez porozumění, stejně jako Petrův dobrácký otec. Ani mezi svými vrstevníky se Petr necítí zrovna sebevědomě. V Černém Petrovi poprvé zazářil tehdy jednadvacetiletý Vladimír Pucholt – jeden z idolů nastupující nové vlny. Autenticita nestárnoucího snímku natočeného v Kolíně však stojí i na výkonech Formanových nehereckých objevů (Ladislav Jakim, kapelník Jan Vostrčil) a na obrazové stylizaci, která vyjadřuje absurdní i groteskní rysy československé všednodennosti raných šedesátých let.

  1. Česká whisky
  2. Charlieho andílci 2
Mentalista online ke shlédnutí zdarma
June 11, 2020, 4:01 am