Úvaha Pracovní List

2. 1 Rozbor uměleckého a neuměleckého CZ. 0527 Projekt: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ. 0527 Příjemce: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova 3, 371 60 České Budějovice Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita V. 2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol Téma 1. 3. Všestranné jazykové rozbory Kapitola DIGITÁLNÍ ARCHIV VZDĚLÁVACÍCH MATERIÁLŮ Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tématická oblast CZ.

Úvaha pracovní list mailing

Zabil jsem člověka Porotou soutěže Lásky Karla IV. (proběhla v loňském školním roce pod patronací NIDV) byla oceněna i práce Prokletá manželství. Autorka, Magdaléna Vodvárková, terciánka Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči, se nechala inspirovat známými historickými fakty (ovšem doplněnými samostatným studiem) ke čtivé fikci, v níž se po svém noří do paměti a myšlenek velkého vladaře. […] S loňským školním rokem se jedna ze sekund Gymnázia Ústavní rozloučila slohovou prací se zadáním "Škola (či její část) – popis a/nebo líčení". Jednám ze sympatických textů probouzíme z letního spánku příslušnou rubriku a věříme, že se vbrzku začne plnit čerstvými žákovskými počiny. Jaké to může být Za školou vylíčila Veronika Krejcárková. Poslední ze čtveřice úvah terciánů Gymnázia Ústavní v Praze měla při "autorském čtení" ve třídě největší bezprostřední ohlas. Na bystré, hravě groteskní či lehce provokativní nápady Karolíny Suskové jsou její spolužáci zvyklí, přesněji – těší se na ně.

Prezentace na téma: "Úvaha Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen 2013"— Transkript prezentace: 1 Úvaha Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen 2013 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Český jazyk – Sloh Výukový materiál slouží jako příprava k psaní úvahy. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martina Kadlčková. Tvorba materiálu je financována z ESF a státního rozpočtu ČR. 2 Úvaha zamyšlení nad problémem vlastní názor důvody pro a proti argumenty hodnocení řečnické otázky 3 Myšlenková mapa Přítel 4 Diamant nepřítel ___________ ___________ ___________ ___________ (2 přídavná jména) __________ __________ _________ (3 slovesa) _________________________ (Věta, která má 4 slova) ________________ (opak slova nepřítel) 5 Pozorně si přečti citáty o přátelství. Přemýšlej o každém z nich Pozorně si přečti citáty o přátelství. Přemýšlej o každém z nich. Ke každému se vyjádři v diskusi. 1. Sobectví je jed každého přátelství.

4. Obor CZ. 0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Funkční styly, vy_32_inovace_ma_37_03 Cvičení za společenských věd Výukový materiál zpracován v rámci operačního projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ. 0512 Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s. r. o. Cvičení za společenských Název materiálu: Jazykové rozbory Základní škola Nový Bor, náměstí Míru 128, okres Česká Lípa, příspěvková organizace e-mail:;; telefon: 487 722 010; fax: 487 722 378 Registrační číslo: CZ. 00/21. 3267 Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita IV. Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Téma IV.. Kvadratické funkce, rovnice a nerovnice Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita IV. 2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Téma IV. 2 Kvadratické funkce, rovnice a nerovnice SSOS_CJL_1. 01 Úvod do lexikologie Číslo a název projektu Číslo a název šablony DUM číslo a název CZ.

Úvaha pracovní list.php

SLOHOVÁ VÝCHOVA Mgr. Soňa Bečičková SLOHOVÁ VÝCHOVA Mgr. Soňa Bečičková ÚVAHA VY_32_INOVACE_CJ_2_11 OPVK 1. 5 EU peníze středním školám CZ. 1. 07/1. 500/34. 0116 Modernizace výuky na učilišti jeden z nejnáročnějších slohových útvarů osvětluje Více Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Stupeň a typ vzdělávání Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ. 5. 00/34. 0748 William Shakespeare: Hamlet (pracovní list č. 20) William Shakespeare: Hamlet (pracovní list č. 20) Anotace: Největší dramatik světa nemůže být zastoupen pouze jednou ukázkou. Okusme autorovo umění z třetího dějství jeho tragédie Typ úkolu: nácvik orientace Věty podle postoje mluvčího ke skutečnosti 18. Věty podle postoje mluvčího ke skutečnosti Vypracovala: Martina Miškeříková, červenec 2013 Název školy Obchodní akademie a Střední odborné učiliště Veselí nad Moravou Název a číslo OP OP Vzdělávání SLOHOVÁ VÝCHOVA Mgr.

Soňa Bečičková SLOHOVÉ POSTUPY A SLOHOVÉ ÚTVARY VY_32_INOVACE_CJ_2_03 OPVK 1. 0116 Modernizace výuky na učilišti SLOHOVÉ POSTUPY A SLOHOVÉ PRACOVNÍ LIST - REFERÁT PRACOVNÍ LIST - REFERÁT Anotace Tématem pracovního listu je slohový útvar referát. Materiál slouží k výkladu, ale také je orientován na práci s konkrétním referátem. Cílem je seznámit žáka s daným útvarem DIGITÁLNÍ ARCHIV VZDĚLÁVACÍCH MATERIÁLŮ DIGITÁLNÍ ARCHIV VZDĚLÁVACÍCH MATERIÁLŮ Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast CZ. 0963 II/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační ANOTACE nově vytvořených/inovovaných materiálů ANOTACE nově vytvořených/inovovaných materiálů Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast CZ. 1017 I/2 - Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků středních škol Téma I.

Nahlásit příspěvek Soubory materiálu V tomto seznamu se zobrazují soubory tvořící samotný učební materiál. Do Úložiště jsou přijímány pouze materiály v běžně používaných formátech, ke kterým existují volně stažitelné prohlížeče. Název souboru Popis Typ souboru Velikost stáhnout Náhled Sloh – ú Prezentace OpenDocument prezentace 1, 12 MB stáhnout Náhled Sloh – ú Prezentace Prezentace Microsoft Powerpoint 1, 12 MB

Úvaha pracovní list sites

Autorka se nesnaží být efektní, pomíjí nepodstatné detaily, je […] Pointa je něco, co povrchní či netrpěliví čtenáři neznají, protože se k ní nedočtou nebo ji nepochopí. Přitom právě z pointy často autorský záměr vyrůstá. Přesvědčit se o tom můžeme i prostřednictvím dvou loňských prací žaček Gymnázia Ústavní: kvartánky Kristýny Paskové, jež zvolna odvypráví příběh Životní dobrodružství, a kvintánky Terezy Weberové, která napsala kratší líčení […] Přinášíme první dvě práce vzniknuvší v rámci Vánočního čtenářského psaní. Obě byly inspirovány tradičními žánry: Autorka první z nich, Veronika Krejcárková (t. č. kvartánka Gymnázia Ústavní v Praze), napsala moderní vzdělávací pohádku pro menší děti, (16 let, z brněnského Gymnázia Matyáše Lercha) pak náročnější příběh blížící se pověsti. Pohádka pro malé muzikanty O vílí […] Poslední (červnová) slohová práce pro jednu z tercií Gymnázia Ústavní v Praze byla zadána dosti volně, jediným požadavkem bylo, že se v ní musí objevit prvky úvahy. Nejoriginálněji ji pojala Kamila Zimová.

2. Přátelství znásobuje štěstí a zeslabuje bolest, když se rozdělíme o jedno i druhé. 3. Cit, jenž chybí v lásce, totiž jistota, činí přátelství nerozlomným a zdvojnásobuje jeho půvab. 4. Přátelství mezi dvěma muži je luxus, mezi dvěma ženami zázrak. 6 5. Žít s nepřáteli tak, jako kdyby se jednoho dne mohli stát našimi přáteli, a s přáteli, jako by se mohli stát našimi nepřáteli, to není ani v povaze nenávisti, ani v pravidlech přátelství. Není to zásada morální, ale politická. 6. Přátelství má větší cenu než příbuzenství. 7. Odmítl jsem přátelství dvou lidí: prvního proto, že mi nikdy neřekl nic o sobě, a toho druhého proto, že se mnou nikdy nemluvil o mně. 7 Citáty Vyhledej v čítance (na internetu) další citát přátelství a stručně se zamysli nad jeho obsahem. 8 Úkol: Napiš krátkou úvahu o přátelství. Můžeš použít i uvedené citáty. 9 Zdroje KRAUSOVÁ, Z. – TERŠOVÁ, R. : Český jazyk 8. 1 vyd. Plzeň: Nakladatelství Fraus ISBN STYBLÍK, V. – ČECHOVÁ, M. – HAUSER, P. – HOŠNOVÁ, E. : Český jazyk pro 9. ročník základní školy a odpovídající ročník víceletých gymnázií.

Subjektivně zabarvený popis rozhodně nepatří mezi útvary, jejichž tvorbu by nadšeně vyhledávali jak žáci, tak učitelé – vyžaduje totiž talent. Bez něj až příliš často vzniknou práce, v nichž autoři pouze s větší či menší mírou invence aplikují poznatky o využití personifikací, přirovnání, básnických přívlastků a dalších prvků, o nichž se dozvěděli třeba v předchozí […] Ze studentských a žákovských prací vytvářených žáky Gymnázia Ústavní v Praze v rámci výuky odborného stylu či popisu a výkladu tentokrát vybíráme práce s tematikou výuky cizích jazyků: Kristýna Johová (kvarta) připravila pro spolužáky pracovní list k výuce angličtiny, Tereza Hlavová (septima) se zaměřila na japonské znaky. Starší úvaha Terezy Hlavové o škole a vzdělání. Úvaha na téma Škola / Škola a vzdělání byla zadána v kvartě Gymnázia Ústavní. Vybral jsem práci, kterou bych nejen v rámci jedné školní třídy, ale i v širším, meziročním a meziškolním srovnání označil jako typickou. Uvádí problémy, o nichž se zmiňuje většina žáků víceletých gymnázií.

  • Letní kino liberec
  • Úvaha pracovní list in detail
  • Úvaha Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen ppt stáhnout
  • Úvaha pracovní list 9. ročník
  • Časy spínání HDO | Skupina ČEZ
  • 31. Úvaha Vypracovala: PhDr. Miroslava Zajíčková, srpen PDF Stažení zdarma
Převody jednotek délky příklady
June 25, 2020, 8:36 pm